| KubetiiOO a întrebat:

Is foarte suparata! Nu stiu ce e cu varul meusad! Are si el 14 ani ca si mine! Cam prin luna iulie a venit la mine in oras si cand ne-am intalnit el nu a scos nici o vorba, parca era picat de pe luna si se uita la mine ca dupa urs, si stateam cu sora lui mai mica si ma jucam si el nu ne baga in seama pentru ca era cu nasul in telefonul lui si i-am zis sa lase telefonul ala si sa stam de vorba ca nu ne-am mai vazut demult.I-am zis asta de vreo 2 ori dar nimic.A treia oara nici n-am apucat sa zic ceva ca a plecat din camera mea trantindu-mi usa si a mers in camera fratelui meu.L-am intrebat ce are si tot nimic.Si eu mai tarziu (dupa cateva saptamani am plecat in vacata )si el a mers cu sorasa la munte cu bunicii si eu eram cum am spus in vacanta.Nu am mai apucat sa ne intalnim ca ei au plecat demult de la munte inainte sa vin din vacanta(sper ca intelegeti) si azi,vroiam sa vb cu el pe mess si l-am intrebat ce are si dc nu vorbeste cu mine.A inceput sa zica sa ma gandesc la ce am facut(eu nu stiam care era pb lui, cred ca at cand ii ziceam sa mai vb, cred ca sa,, suparat" ca el se supara mereu din toate) si a inceput sa imi zica sa-l las in pace si i-am zis dc nu vorbeste cu mine si mi-a zis ca "de aia "I don't want to see urasc replica asta si dupa aia mi-a zis ca ma uraste.Parca m-a trasnit ceva asa am simtit in inima si acum nu mai stiu ce sa fac, nu vrea sa vb cu mn.Nu stiu ce am facut.Nu am facut nimic.Va rog ajutati-ma ce pot sa fac? MUltumesc pentru multa rabdare acordata citind acest mesaj.Va rog sa ma ajutati sau sa imi dati niste sfaturi, va rog.Multumesc mult de tot :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Schimba-ti putin comportamentul fata de el, fi mai rece si mai indiferenta fa asa incat sa nu te mai intereseze motivul supararii lui si sa vezi tu dupa un timp cum i trece varului tau supararea ca din senin

| BMTHMada a răspuns:

Deci vărul tau trebuie să se gandeasca la cum s-a purtat cu tine. Joacă cu aceeaşi monedă si nici tu nu mai vorbi cu el... Timpul le rezolvă pe toate. Poate daca ai facut ceva o sa-ti dai seama. daca nu poate iti face o farsă. Joacă cu aceeaşi moneda
Baftălove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalcita treaba. Sfatul meu :da-i putin timp, o sa-i treacawinking

| ShadowGhost a răspuns:

Pai,trebuie sa il intrebi cu ce ai gresit, sau ce s-a intamplat in viata lui. Vorbeste si cu parinti tai si vezi ce zic si ei. Poate s-a simtit dat la o parte cand ai inceput sa te joci tu cu sorsa.Nu stiu ce sa zic, mi se pare cam anormal.Incearca totusi si sacaiel putin pe mess, poate o sa iti zica, si vorbeste si cu parinti tai despre asta.

| CriSSa537 a răspuns:

Poate a avut vreo suferinta sau ceva de genul si poate de aia e asa retras..Acorda-i timp.

| Rumi a răspuns:

Daca tu spui ca nu ai facut nimic, s-ar putea ca ceva sa se fi intamplat in viata lui si sa il fi suparat. Iar tu l-ai intrebat ce are (nu ai facut nimic rau), iar el pentru ca era cu nervii intinsi la maxim si-a varsat furia pe tine. Lasa-l sa isi revina si poate data viitoare cand veti vorbi isi va cere scuze, daca nu incearca sa mai vorbesti cu el sa vezi ce se intampla. Mult noroc!

| ShyBirds a răspuns:

Buna! Nu stiu daca internetul poate sa iti dea niste raspunsuri adecvate pentru situatia ta.Varul tau poate a avut o problema cu familia,prietenii sau colegii.El s-ar putea intr-adevar sa aiba nevoie de putin timp,dar nu sunt sigura ca asta e cea mai buna solutie. Oamenii difera,uni atunci cand sunt suparati prefera sa stea in camera lor,sa se gandeasca asupra ceea ce s-a intamplat,alti cer ajutor pe cand o alta categorie respinge ajutor si raspunde urat,dar in sinea lui doreste o imbratisare.E foarte greu sa iti zic asa,necunoscandu-l pe varul tau caci e diferit sa introvertit(mai linistit,mai singur,nu foarte energic) sau extrovertit(plin de viata,multi prieteni, intr-o zi se impaca cu cineva, alteori se-mpaca).Nu cred ca ar fi bine sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, cand un om e trist sa il faci si mai trist nu e bine. Sfatul meu ar fi sa vorbesti chiar si cu parintii tai despre asta sau ii poti acorda putin timp, doar ai grija si nu il rani! Sper ca te-am ajutat!