| Twister09 a întrebat:

Iubita s-a despărțit de mine, pe motiv că nu mai are aceleași sentimente față de mine după o relație de un an si 2 luni.
Multi spun ca si-a gasit altul si vorbeste cu el.
Voi ce credeti?

Răspuns Apreciat de Editori
| Alemiran a răspuns:

Trebuie sa o lasi sa plece, este greu dar, iubirea dacă este de moment se va schimbat indiferent dacă vrei sau nu. Îți sugerez sa treci peste și sa o lași pentru ca na ai zis ca vb cu altul, voi le știți pe ale voastre mai bine dar o persoana care te iubește nu va pleca Niciodată la altcineva. Și cele care spun ca 'a fost o faza tot pe Tine te iubesc' doar mint pentru ca își dau seama cine le-a iubit cu adv sfatul meu este sa treci peste și sa o lasi, toatele cele bune

12 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Tu ai ceva probleme psihice? ai postat 50 de intrebari legate de iubita ta si mereu aceleasi lucruri in fiecare saptamana.
Sfatul meu este sa vizitezi un psiholog.

| Violleta2022 a răspuns:

Si eu sunt convinsa ca are pe altul, de aceea s-a despartit de tine.

| mihai69 a răspuns:

Eu cred că... Mercur a intrat în Săgetător, ceea ce este un lucru mai rar întâlnit în practica astrologică, Mercur fiind cea mai rapidă dintre planete, care nu petrece mai mult de 3 săptămâni într-un semn, sigur că acest aspect se petrece datorită retrogradării sale, dar în cele mai multe cazuri, retrogradarea face ca planeta să intre în semnul anterior, deci își întrerupe șederea în semnul actual, dar aici avem situația de a retrograda doar în semnul Săgetătorului.
Asta a determinat o schimbare de umori a subconștientului ființei căreia tu îi (mai) spui „iubită".
În funcție de viitoarele evoluții ale planetelor, se poate întâmpla absolut orice.

| Wr3nch a răspuns:

Ca sentimentele oamenilor se schimba si unii nu vor sa ramana doar de dragul aparentelor. Cunosc oameni care se urasc dar dorm in camere separate in aceiasi casa ''ca ce o zice lumea daca divorteaza''.

| johnnny123 a răspuns:

Prietena aia care s-a despărțit de tine încă din luna mai, s-a combinat cu unul, a trimis poze nud altuia, etc? Cred că este destul de clar că nu mai are sentimente pentru tine și că nu mai ești de mult în peisajul ei...

Cât timp o să mai pui întrebarea asta?

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca daca nu mai esti cu ea poate sa si-o traga si cu zece negrii mititei... in acelasi timp si tot NU AR TREBUI SA ITI PESE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce te-ar interesa. S-a despartit si gata, ce mai conteaza daca are pe altul sau nu?

| GirlOnline81 a răspuns:

Cred ca ea a trecut peste (despărțire). Tu, in schimb, nu.

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Man, părerea mea: s-a plictisit de tine și acum caută ceva "mai bun" și dacă o să eșueze se întoarce la tine. Iubita mea de 4 ani s-a despărțit din mine, și i-am intrat pe contul de Facebook "i-am ghicit parola" și vorbea cu ogrămadă de băieți la multi spunea că nu are prieten etc. Concluzia mea. depinde de vârsta pe care o ai, dar femeile sunt șerpi... Gândește-te bine, daca aveai ceva in comun cu ea, daca îți plăcea compania ei sau doar o iubeau necondiționat și erai "orb", mereu exista cineva mai bun după părerea lor. așa sunt ele(majoritatea) bani, sex, atenție, cadouri, flori, etc. asta vor. nu sunt multe care iubesc necondiționat. Odată ce "și-a pierdut sentimentele" sigur i le-a recuperat altcineva. Și nu te mai gândi așa mult, știi și tu că nu te merită.

| hd04wbw a răspuns:

Cati ani are? Daca are peste 18 ani, fi sigur ca nu doar ca si-a gasit pe altul, dar eu si trage ala in draci.

| Kellut a răspuns:

Lasa ca altul i-a resturile. Stai linistit si cauta o fata adevarata.
Peace!

| MariusAdrianCrisan a răspuns:

Se m ai intampla, treci peste!?