| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,la vara unchiul meu m-a intrebat daca as vrea sa merg 2 luni in Germania sa am grija de copiii lui, are 3 copii micuti. A zis ca imi da 350€ pe luna, dar daca ar fi sa merg in Germania nu mai merg la mare cu familia. Ce sa fac?

18 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Un copil inseamna o mare responsabilitate, dar 3...In plus se pot ivi diverse discutii.Mai bine mergi la mare cu parintii.Ai tot timpul din lume sa ai grija de copii.

| William a răspuns:

Esti tu in stare sa ai grija de trei copii mici?

| darrio2007 a răspuns:

Pentru 3 copii este putin 350 de euro.De ce apeleaza la tine si nu la altcineva? Pentru ca l-au refuzat toti la banii astia.Un copil nu se ingrijeste asa usor.Dar 3 copii! Du-te la mare.

| Evolution a răspuns:

E foarte putin 350 de euro pe luna pentru Germania laughing alocatia pentru copii acolo e 200 de euro.
mergi cu familia la mare, ai neaparat nevoie de bani? eu nu prea cred

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai spanac mergi intro tara straina, mai faci si un ban si tie iti pare rau de cateva zile la mare?

| mihai69 a răspuns:

350 € pe lună ca să ai grijă de trei monstruleți?!? No way! Ori mai plusează (serios!), ori mergi liniștită la mare!

| T0T a răspuns:

Pai faci ceea ce simti. Banii nu sunt cei mai importanti.

| anonimg a răspuns:

Ia-ti gandul de la mare. Chiar daca va fi stres si munca, doua luni de munca in Germania iti vor aduce o satisfactie mai mare decat marea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai tangente cu copii.Iti plac?
E greu si cu un copil Cu 3 si mai greu!
Iti iei o responsabilitate mare.
Ma gandesc ca vei sta cu copii cat timp unchiul este la servici.Vei avea casa si masa si poate timp liber.
E destul de tentant
Daca responsabilitatile tale nu sunt foarte mari, daca programul copiilor este lejer, daca esti convinsa ca nu vei cheltui toti banutii, eu zic sa incerci.
Te gandesti ca va fi ca un fel de vacanta.

| SkyPilot a răspuns:

Mergi la mare. E greu sa ai grija de copii si cand sunt ai tai, dar ai altuia. Cu banii pe care ii plateste nu faci mare lucru si nu stiu ce cheltuieli neprevazute ar fi.

| cristimihailov a răspuns:

Privind pe ansamblu, eu as merge la mare. Vor fi amintiri mult mai frumoase, vei cunoaste poate alte persoane, te vei relaxa, etc.

Cu cei doi puradei, o sa primesti 350E. Care oricum o sa cheltui o parte importanta cand te intorci in Romania pe cadorui sau pe alte prostii. In plus o sa stai majoritatea timpului in casa si poate o sa si gatesti.

Sa relationezi pe acolo, poate seara cand vin acasa. In rest, o sa stai aiurea plictisita.

Ce vrei de la vacanta? Sa ai amintiri frumoase si alte chestii de genul acesta? Sau faptul ca ai stat prosteste 2 luni in casa?

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai necesitate enorma de euro, mergi. e foarte putin ceea ce iti plateste. in plus, nu cred ca o sa pui toti banii la portofel. o sa ai nevoie de lucruri, etc. in plus trebuie sa vezi ce orar ai. daca trebuie sa fii prezenta acolo tot timpul, atunci alege concediul. e o mizerie ceea ce iti plateste.

| RobertMoon a răspuns:

Eu zic sa mergi in Germania. Ar fi o experienta mai placuta decat mersul la mare.

| mihaicelsfant a răspuns:

Tu ai vrea sa faci asta numa sa uiti de fostul tau nu? eu as spune sa stai in ro

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Te poti duce in Germania sa ai grija de copii, poate stii si putina engleza si iti mai gasesti un job care sa.ti ocupe cateva ore din cateva zile ale saptamanii si ai si cazare gratis, chiar si fara al 2. lea job, vizitezi o tara straina si mai faci si rost de bani. Sanse sa mergi la mare mai sunt...

| bleakk a răspuns:

Nu ai fi oare mandra de tine in viitor cand iti vei aminti ca de mica ai fost o persoana sarguincioasa si intreprinzatoare care reusea sa stranga bani si sa-i foloseasca cu cap? Eu cred ca da. Tie chiar nu ti-ar strica 2800 lei (700 €)? Daca nu, fugi la mare.

| HowdidIgethere a răspuns:

Ar merge, doar sa nu vrea sa ai grija si de el.

| Aretha a răspuns:

Tu castigi.