| transnau a întrebat:

Buna, luna noiembrie in 28 trebuia sa imi vina ciclul imi era regulat si ma tinea pana pe 2 sau 3 decembrie insa nu mi-a venit pana acum. Am facut trei teste si sunt negative. Ma puteti ajuta cu un sfat ce ar trebui sa fac? Va rog sa comentati daca stiti.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face la 7-10 zile de iantarziere, cand ai ciclul regulat, iar daca nu poti calcula, atunci faci testul DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Pacat ca ai facut 3 teste inutile, bani aruncati pe apa sambetei, evident ca sunt negative, fiind facute prea devreme, ca hormonul care iti spune ca esti gravida, sa-si faca prezenta in urina.
Repeta testul de sarcina DUPA 21 de zile, de la ULTIMA partida sexuala.

| SkyPilot a răspuns:

Ca sa fie relevant, testul se face la 7 sau mai multe zile de intarziere. Fa- l exact ca in prospect. Ai grija sa nu fie expirat. Daca iese negativ, repeta-l in cam 5 zile. Daca e tot negativ, mergi la doctor, poate ai o alta problema de sanatate.

| MissRx a răspuns:

Asteapta cateva zile, se mai intampla sa intarzie, eu zic ca o sa-ti vina in curand, intarzieri de pana la 10 zile fac parte din normalitate, daca depasesti perioada asta si tot nu apare, mergi la un medic, nu te speria :*

| Robertfaur11r a răspuns:

Fa mișcare, sport intens.Îți vine crede-mă.

| Mari0718 a răspuns:

Fiecare iti poate da un sfat din experienta personala sau din auzite insa cel mai bine e sa te vada un medic. Multa sanatate.