| Anca_9418 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de 2 saptamana, dupa o luna de giugiuleli. A fost vina lui.Am auzit unele vorbe cum ca el inca o mai cauta pe fosta lui prietena, i-am spus si el a zis ca nu e adevarat, dar nu pot sa il cred pentru ca toti zic ca minte! Si eu atunci i-am facut o faza(scriam mesaje la o colega si el m-a intrebare cu cine tot vb, eu am zis cu mihai imi zice ca vrea sa ne intalnim si asa a ramas ca eu vorbeam cu mihai prin mesaje)Ultima data am vorbit la telefon, ne-am certat si ca sa ma scap de el i-am spus ca trebuie sa inchid fiindca vine mama, a zis sa il sun dupa ce pleaca, nu l-am mai sunat clar, ca doar nu o sa ma injosesc eu sa il sun dupa cele auzite.acum imi pare rau ca nu l-am sunat.Pe mess a intrat pe mine si mi-a zis ca,, asa de greu ti-a fost sa dai un telefon? treaba ta" Eh de aia numai puteam eu ca m-am desp de el, doar nu o sa ma milogesc cu,, hai sa ne impacam pui ca tin la tine"credeam ca o sa imi fie usor, ca o sa il uit repede.De 2 saptamana nu ma mai cauta deloc nici macar pe mess. ce parere aveti daca tinea la mine, ma mai cauta nu? Adica macar un telefon sa vada ce fac.Am auzit ca invita fetele la pitzza, nesimtitu.Acuma stau, astept sa ma sune dar nu suna.Nici nu ma gandeam ca o sa pun suflet in relatia asta! Mi asa dor de el!

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Marea şi singura vinovată reală eşti tu.
De fapt... tu nu aveai nimic concret ci doar nişte auzite.
Şi-n plus, pariez că "toată lumea" este reprezentată de câţiva "prieteni" ai tăi sau ai lui care în mod cert nu vă vor binele.
Aşa se întâmplă când pui orgoliul şi vorbele altora mai presus decât cel/cea cu care ai o relaţie!
Meriţi să suferi şi eu sunt cel care se bucură enorm când superficiale ca tine au de suferit!
Totală lipsă de respect pentru tine!

| Zenithf a răspuns:

Fraiera, asculta de prietenii tai, care iti vor "binele". Mai bine spune pe cea dreapta, ca te prostesc cum vor ei.

mira
| mira a răspuns:

Strategiile nesincere in dragoste nu dau rezultate.Nici tie nu ti-au iesit. Daca te simti vinovata, poti sa-l suni tu, nu te injosesti deloc.

| Razvan a răspuns:

Pai si ce are? Nu mai sunteti impreuna care e problema? Si eu poate ca am de gand sa il las pe Mr.Fox si sa ma duc sa stau cu Minel Talentul Gorjului.Cine ce are cu mine? Odata ce se incheie o relatie, esti liber sa faci ce vrei

| Sin a răspuns:

"A fost vina lui/ei!"
Mai lasati-ma cu frazele astea copilaresti!
Ce e asa de greu sa recunosti ca si TU ai avut o parte din vina?
"Si eu atunci i-am facut o faza(scriam mesaje la o colega si el m-a intrebare cu cine tot vb, eu am zis cu mihai imi zice ca vrea sa ne intalnim"

" daca tinea la mine, ma mai cauta nu"
Deci, se pare ca tu ai tinut tare mult la el, nu? => "ca doar nu o sa ma injosesc eu sa il sun", "doar nu o sa ma milogesc cu"
Cata ipocrizie!

| Sin a răspuns:

Si inca ceva...de ce e nesimtit ca iasa cu alte fete si ca nu te mai cauta cand voi V-ATI DESPARTIT?
Problema esti TU, pana la urma.

| Floreenofficial a răspuns:

Ti-e dor de el...inteleg.dar vrei sa suferi in continuare? crying
degeaba e dragut daca e nesimtit.nu cred ca mai merita o sansa.deci e prea tupeist tipu'. straight face

| Hombre a răspuns:

Adica vrei sa spui ca te-ai despartit din cauza lui ca ai auzit vorbe de la alti si intrebandul el a negat si tu nu l-ai crezut. Pai ce mai vrei!? ai obtinut ce ai vrut, te-ai luat dupa gura satutului si vorbele lui nu le-ai considerat. Ce vroiai sa-ti spuna, "Da draga este adevarat ce spune lumea" ca sa-ti satisfaca tie capriciul bolnavicios de a crede pe alti si pe cel de langa tine nu. Baiatul a incercat sa se impace cu tine dar tu oarba de prostie ai facut fite, si acum il faci si nesimtit ca invita fetele la pizza, foarte bine face, ce ar trebui sa faca sa-si piarda vremea cu tine aiurea.Deci draguta ai luat-o in mana cu ajutorul tau, si esti incapabila sa vezi asta, tu cautand vinovatii de aiurea. Asa cum ai avut indrasneala sa ii reprosezi chestii neantemeiate tot asa si acum cand te intalnesti cu el cere-ti scuze, cateva vorbe "Te rog sa ma ierti, te-am judecat gresit" si mergi mai departe. Iti va face bine si tie, isi va schimba si el impresia despre tine macar ca nu ramai stearsa de tot in mintea lui.Alta data sa fii mai rationala.

| Jeremy1 a răspuns:

Deci stai sa inteleg. E nesimtit pentru invita fetele la pizza, dupa ce s-a despartit de tine? Da, ai dreptate, si mie mi s-ar fi parut corect sa stea in casa tot restul vietii si sa planga dupa tine.
Adica, el a vrut sa clarifice problema si tu te-ai dat cu fite ca vine maica-ta si ca trebuie sa inchizi. Ok, dup-aia nu l-ai sunat. Si dupa astea, tot el trebuia sa te sune sa ceara sa va impacati, ca tu ai un ego prea mare. Si dup-aia a devenit si nesimtit ca si-a dat seama ca nu esti capabila de intelegere si nu se poate cu tine si a vrut sa treaca mai departe.

Recunosc, o persoana mai egoista decat tine n-am mai vazut de mult.

Cel mai corect si just lucru pe care el ar putea sa-l faca e sa te ignore si pe tine, sa vezi cum e. Meriti asta cu varf si indesat.

| Tokha a răspuns:

Poi e simplu:suna-l si spune-i ce simti tu, sau poti sa te duci la el acasa, sau daca afli de fosta lui prietena ar trebui sa ii dai niste palme ca il dispera pe prietenul tau.Desi sa-l suni nu-i o idee asa de rea.

| andreeasim1 a răspuns:

Amandoi sunteti vinovati e pentru ca poate te-a mintit dar a ta e cea mai mare vina pentru ca l-ai mintit si in primul rand asculti vorbele altora. Daca il vedeai tu cu alta era altceva. Niciodata sa nu te increzi in vorbele altora pentru ca nu iti vor binele.

| ANNAx44 a răspuns:

Pai. nu inteleg. Ce inseamna "o cauta pe fosta"? Adica. daca vroia sa vorbeasca cu ea sau ceva de genu'. nu m-i se pare nimic iesit din comun. e chiar okay ca dintr-o relatie de cuplu sa se ajunga la o relatie de amicie! happy. Trebuia sa ii spui ca nu te superi pe el daca recunoaste si sa iti spuna daca te mai iubeste sau nu. si daca mai vreti sa fiti impreuna. nu sa il mintihee hee poate ca el s-a suparat pe tine ca i-ai zis de acel Mihai. mai bine lamureste lucrurile. spune-i ca ai mintit si ca iti pare rau happy daca te iubeste te va ierta si veti fi iar impreuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e nesimtit? de ce te-ai giugiulit cu el? daca l-ai parasit de ce ti-e dor de el? daca e nesimtit, inseamna ca si fetele cu care umbla el sunt nesimtite? fiindca cine se asamana se aduna? dar si tu ai umblat cu el. of doamne cata nesimtire. da tu simti ceva pentru el.inseamna ca ai bun simt.nu mai stiu, sunt in ceata.

| daanyelaa a răspuns:

Pai. u nu trebuie sa-l minti.si cel mai bine era sa ai incr in el.nu e bine sa te iei dupa altii. daca intr-adevar tii la el. kuta-l explic-i cum stau lucrurile.ca ai gresit si tu. da' ca-ti pare rau. iar daca el te a iubit si te mai iubeste te va iertawinkingsucces si sper ca ti-am fost de foloswinking

| kamyla13 a răspuns:

Anca draga, asta e varsta incercarilor.vei mai avea multe incercari de genul asta pana te vei marita.asa ni se intampla tuturor la tinerete

| gentiana_4349 a răspuns:

Ce spui thu aici ma cam depaseste.

daca tinea la tine te cauta? thu de ce nu ai facut-o?
aaa stai se numea injoseala.
nu stiu cum poti sa spui ca este vina lui cand observ ca si thu ai fost o orgolioasa cand ai preferat sa nu il suni (doar te rugase) sa nu crezi ca iti raspund rautacios, dar pur si simplu nu ai dreptate. cat despre faptul ca invita fetele la pizza, de ce este nesimtzit? ca te face pe tine sa suferi? sincer vorbind dupa cum te-ai purtat cu el probabil crede ca nu te intereseaza persoana lui, orice persoana normala ar crede asta

| Anca_9418 explică:

Si totusi aveti dreptate, m-ati facut sa ma simt vinovata! Acum numai pot face nimic!

| gabigabi333 a răspuns:

Draga mea, ai ata de multe alternative... intra pe www.lovedigital.ro si iti faci cati prieteni doresti...