| Miii a întrebat:

Buna TPU`. as avea si eu o >problema.:"

Am avut o relatie cu un baiat care a durat o luna.

Imi spunea mie si prietenilor lui ca tine la mine.

In fiecare seara imi trimitea sms "Noapte Buna! t ubesck:*love struck"

Se purta foarte frumos cu mine.

Acum nu mai suntem impreuna. dar am ramas prieteni.

A fost o perioada cam de o saptamana in care nu am vorbit deloc. pana cand i-am spus "noi am ramas prieteni sau.". si el a spus ca "da am ramas prieteni".

si din acea zi. ma baga in seama de fiecare data.

dar. ieri a inceput sa-mi trimita sms "cf? iti mai este rau?". si am inceput sa vorbim.

Problema despartirii noastre a fost un coleg de'al meu. si dupa 3 zile dupa c ne-am desp. el s-a luat de acel coleg. spunandu-i ca tinea la mine. si eu am aflat. cand l-am intrebat daca este adevarat. el a spus ca da. si dupa aia l-am intrebat daca mai tine la mine. si nu a vrut sa spuna.

eu inca mai tin la el. si simt ca si el inca mai tine la mine.

ce credeti ca este un semn bun. adica. ne vom mai impaca? sau macar ce as putea face sa ne impacam? [fara poezii de dragoste, declaratii, cadouri stupide, ]. credeti ca indiferenta ar rezolva ceva?,

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Salut,draguta poveste,eu cred ca nu trebuie sa fi nici indiferenta pentru ca atunci el va crede ca l-ai uitat si n-ai de unde sa stii,poate de fapt asta asteapta si nici sa-i dai impresia ca te simti foarte rau,ca esti disperata dupa el, ca va intra in panica, desi aparent se va purta frumos de mila.Incearca sa fi undeva la mijloc,mie mi se pare un semn bun,continua sa vb cu el ca prietena si daca,dupa un timp,el nu face niciun pas,incearca sa urmaresti un moment bun in care sa-i spui ca ai vrea sa mai fiti impreuna,iar apoi ramane de vazut,daca vezi ca nu si nu, va trebui sa te obisnuiesti cu ideea, mai sunt destui baieti care sa se poarte frumos si care sa nu se desparta de cineva din cauza lumii.

9 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

O sa va impacati daca o sa lamuriti fata in fata. Poti sa ii spui ca ai vrea sa va vedeti sa mai vorbiti.intai vezi cum reactioneaza. O sa fie altfel cand o sa fiti doar voi 2. O sa veziwinking Si daca chiar iti doresti asta deschide tu subiectul. Nu lasa timpul sa treaca pe langa voi. Oricum poate iti va spune elwinking O sa vezi. Bafta :*

| Georgiana05 a răspuns:

Indiferenta merge doar in cazul baietilor extrem de orgoliosi,care nu accepta NICIODATA un refuz.
Eu zic sa stai de vorba cu el clar,sa-i spui ce simti,fara declaratii,asa cum ai spus si tu, pentru ca linguseala nu duce la nimic, si sa vezi daca mai poate fi ceva intre voi sau nu.

| MaeRi a răspuns:

Inpacarea voastra depinde de tine si el,asta doar tu vei sti daca va veti impaca sau nu,Daca el te iubeste cu adevarat cu siguranta se va intoarce la tine,daca nu ramaneti doar prieteni si bineinteles si tu va trebui sa alegi asta.Dar daca el va zice ca nu vrea sa va impacati dar tine la tine,inseamna ca e ceva la mijloc, cineva ii spune sa nu fie cu tine sau alceva ce nu vrea sa iti spuna. Uneori indiferenta rezolva destule, dar depinde si de ceea ce simti tu.

| piticaaa_1938 a răspuns:

Cred ca o sa va impacatsi. e bine daca inca vorbitsi! asta este cel mai bine. si cred ca sunt sanse sa va impacatsi. sa va impacatsi ai putea nu stiu. sa incerci sa vb cu el. sa vezi daca se mai poate ceva. si sa fitsi sinceri unu cu celalalt :*. succes!

| Dollicious a răspuns:

Indiferenta nu rezolva nimic si eu am avut n certuri cu prietenul meu din cauza indiferentei melebig grin

Prin comportamentul lui iti arata ca mai tine la tine si ca te iubeste.asa ca da`i si thu lui aceeasi impresie... daca veti continua asa sigur veti ajunge la impacare.doar comportate ca si cum ati fi impreuna si el va face la fel. dupa aceea thu incepe sa-i zici ca sunteti prieteni dar va comp ca si cum ati fi impr si intraba`l ca pn la urma sunteti prieteni sau iubiti?
si vei vedea ca daca tine la tine veti ajunge la impacarewinking
funda?

| DandYgiRL18 a răspuns:

Saruta-l asta l-ar flata si poate ar da scantei big grin

| numacun0sti a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa i spui fata in fata ca tu inca mai tii la el, ca mereu ai tinut, si ca dragostea voastra nu ar trebui sa se termine din cauza unui coleg, fiecare relatie are incercarile ei, intreaba`l daca mai tine la tine si daca ar mai vrea sa incercati odata, si promite`i ca de aceasta data asta va fi diferit

| crissh a răspuns:

Uita-l e doar un fraier crede-ma toti fac la fel o stiu din propria expierenta o sa vina cu texte "eu inca tin la tine dar nu o sa mearga intre voi" dai cu lift n-are ros sa-l asculti oricum minte toti o fac :-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie similara. Vorbeste cu el si intreaba-l daca pentru voi mai exista o sansa si spune-i ceea ce simti. Impacarea voastra depinde de tine si de el. Eu asa am facut cand am fost in situatia ta, doar ca raspunsul a fost nu, dar dupa cateva zile ne-am impacat big grin. Mereu exista o sansa, bafta!