| tuGatita a întrebat:

.Nu credeam ca o sa revin pe aici laughing Ma confrunt cu o relatie care nu mai pare relatie. Sunt aproape 10 luni si stam aproximativ impreuna. Insa de un timp el iese cu prietenii lui, eu stau acasa. pierde vremea cu ei cate jumatate de zi, vine la mine, mananca si doarme. ziua se trezeste la amiaza si o luam de la capat. cu mine mai rar de iesit undeva. Ai lui care pareau painea lui Dumnezeu la inceput, acum se pare ca nu ma suporta si sunt ca un intrus in casa lor. El jura ca pe mine ma iubeste, desi ii gasesc telefonul pe silent seara, primeste apeluri cu nr ascuns la care nu raspunde etc. Pana si cadourile pe care mi le cumpara parca sunt tot pentru el. zic cadouri, dar ma refer in general la dulciuri si din astea. si un iepure ce se presupunea ca mi l-a cumparat mie, dar se lauda ca e al lui. Si ce e mi grav, eu stand in chirie am anumite cheltuieli, el nu da un ban in casa, nici bunul simt sa ma ajute cu ceva. Vreau sa ma angajez ca am nevoie de bani (sunt studenta) si singura lui grija e sa fac cumva sa nu lucrez de revelion ca ii stric nu stiu ce prietenii. Egoist, da..asa e el probabil. Spuneti-mi, mai merita? cred ca la 21 de ani am timp sa imi gasesc pe altcineva care sa ma pretuiasca pentru ca am ajuns la concluzia ca eu sunt chiar prea buna. si prietenele imi spun ca nu mai are rost, dar nu inteleg de ce continui. Multumesc anticipat pentru orice sfat!

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Haha. Deci la tine a ajuns fostul meu? Si eu am fost in aceeasi situatie: timp de juma de an statea la mine, manca, bea, dormea apoi pleaca la tovarasi. Asa ca a ramas la tovarasi! NU se merita, trebuie sa cauti pe cineva care sa te ajute moral, financiar etc. Doar impartiti totul. Sigur gasesti pe cineva care sa te merite; bafta!

| tuGatita explică (pentru Iunona):

Adevarul e ca ma simt ca o nevasta din aia de pe timpuri ce trebuie sa gateasca seara de seara si sa pregateasca ce e mai bun pentru sot. Pentru mine nu mai exista facultate si banii pe care mi-i dau parintii ii impart indirect cu el. dar el cu mine? nu. el cu tovarasii cum ai zis si tu..Culmea, a si lucrat o perioada..frecand banii tot pe nimicuri si mie nimic.

| Iunona a răspuns (pentru tuGatita):

Stiu cum te simti...dar neglijenta asta ascunde ceva. Cum tu vezi ca se poarta ciudat, nu mai e atent cu tine, primeste mesaje e f posibil ca el sa aiba si o aventura. De parca faptul ca nu te ajuta nu e deja nesimtire...
si eu il gaseam pe fostul noaptea pe messenger dupa ce eu adormeam vorbind cu "amice". Si am aflat dupa ce ne-am despartit ca ma si insela. Tu ai facut destule sacrificii si i-ai oferit tot ce puteai. Vb cu el sa vezi daca vrea sa se schimbe si sa te ajute ( fara rusine....banii nu cresc in copaci) si daca nu vrea sau zice ca vrea si nu se schimba...nu ii vei simti lipsa prea tare!winking

| tuGatita explică (pentru Iunona):

Da, este foarte posibil. oricum nu ma mai simt ca inainte..cand nu puteam dormi fara el. acum imi e indiferent. oricum nu face decat sa doarma, nu mai vorbim, nu mai radeam ca la inceput pana tarziu..Multumesc mult de sfaturi!

| Iunona a răspuns (pentru tuGatita):

Nu ai pentru cehappy multa bafta!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Continui pentru ca esti indragostita de el si pana nu-i dai una in cap ala va continua sa te insele si sa te fraiereasca

| ania a răspuns:

Mai bine caută pe cineva care să fie dispus să se căsătorească cu tine.Nu mai accepta să se profite de tine.

| express11 a răspuns:

Termin-o si gata.mai bine acum, decat mai tarziu.s-a plictisit de tine, cred ca ti-ai dat seama.

| tuGatita explică (pentru express11):

Clar.

| express11 a răspuns (pentru tuGatita):

Nu clar, ci precis! ai grija de tine! bafta!

| tuGatita explică (pentru express11):

Multumesc!

| express11 a răspuns (pentru tuGatita):

Nu ai pentru ce.bafta in viata!

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu este sa renunti, esti o persoana mult prea buna pentru astfel de om. Se vede si in felul cum vorbesti. Vei gasi pe altcineva mai potrivit.

| tuGatita explică (pentru frostxtq):

Iti multumesc big grin cred ca din cauza bunatatii mele nu renunt..si vin si sarbatorile, s-ar duce atatea planuri.dar e cel mai bine sa pun punct.

| StalkerSoul a răspuns:

Continua-ti viata fara, el e un nesimtit, n-are ce cauta in viata ta, parerea mea!

O zi frumoasa!