| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Nu este bunica mea Anisoara, sunt eu Andreea, ea este plecata cateva zile.

Am o neliniste, parintii un pic mai devreme s-au certat.
Nu va spun ca abia s-au impacat de o saptamana si jumatate, eu m-am chinuit atat sad.

S-au certat din cauza ca mama a vrut sa traga jaluzelele la bucatarie si tata statea cu spatele in geam, pe tata il deranja ca mama face mancare pe caldura asta, aprinde toate ochiurile si cuptorul. Mama a zis sa traga jaluzelele ca sa intre aer, dar tata a inceput, ca imi vine caldura la spate si chestii din astea. Mama s-a suparat, ca ea a incercat sa faca bine, dupa aia tata a zis ca nu mai mananca si mama i-a vorbit cam uratel! crying nu stiu, parca mi s-a rupt pamantul sub mine.sad \juur deci numai pot!

Tata a plecat la aerul conditionat in sufragerie si mama a ramas la mancare!
Putin ajutor?! sad

Răspuns Câştigător
| 4shl3y Tisd4l3 a răspuns:

Pai parerea mea este sa nu te bagi tu pentru ca nu e treaba ta ci a lor o sa se rezolve.Deci nu cred ca vor sta suparati toata viata, nu? Asa sunt adultii:se cearta, se impaca.Deci nu-ti fa griji.

Sper ca te-am ajutat, fundita?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Stai liniştită, probabil erau amândoi nervoşi şi cam atât. Nu e o ceartă pe ceva important ci ceva nesemnificativ. Nu te panica, lasă-i să-şi rezolve singuri problemele!

| Delia a răspuns:

Sa stii ca multe persoane din cauza caldurii devin irascibile, dar nu ai de ce sa te ingrijorezi, asta nu e o problema grava intr-o familie.Este o cearta obisnuita. Le va trece happy

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Stiu cum e, dar nu-ti fa griji, e doar o cearta in familie. Va trece totul in cateva zile. Nu exista familie in care sa nu se certe parintii dintr-o cauza sau alta.Nu mai fii suparata se va rezolva. Eu sunt psiholog, daca vrei te pot ajuta daca mai ai nevoie de niste sfaturi. Tot ce trebuie sa faci este sa-mi scrii in mesaj.

Pa, pa.

| CookieTsang a răspuns:

Stiu cum e sad
Si tatal meu "sare" cam repede cand e vorba ca il deranjeaza ceva...
Eu imi doresc foarte mult sa ii impac atunci cand se cearta.probabil ai acelasi sentiment...eu ma duc la fiecare si le spun ceva de genu :
-nu ar fi mai frumos ca toti sa va impacati si sa fim o familie unita si fericita?
si nu ma las pana cand nu se impaca
ii bat la cap toata ziua
si incep sa plang in fata lor
si dupa cel mult o saptamana sau doua se impaca.

sper sa mearga

imi e mila de tine

sad

| slam a răspuns:

Crede-ma ca stiu prin ce treci
si cand parintii mei se certau, incercam din rasputeri sa-i fac sa se impace, dar nu ma bagau in seama
dar am avut rabdare si pana la urma s-au impacat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e cand se cearta parintii, incearca sa vorbesti cu parintii pe rand, si sa le spui ca ce suparata esti cand se cearta ei, apoi tine cont ca si parintii au problemele lor, mai ales de la serviciu, trebuie sa fi tare si sa treci peste aceste suparari, si roaga-te Domnului sa te ajute, ca si pe mine m-a ajutat mult.