| Furnicuta000 a întrebat:

Cum suportati caldura zilele astea? Si am si o intrebare pentru cei care ies in lume (intr-o cladire, un autobuz etc) si nu suporta aerul conditionat si fac gura sa se inchida AC si chiar si singurul geam deschis in timp ce celorlalti le curg apele pe ei: de ce nu stati acasa?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În zona mea sunt calduri infernale, parca e iadul.
Nu prea ies decât cu mașina personala și geamul deschis pentru ca nici eu nu suport ac-ul.Dar nu merg la imbulzeala sau sa stau prea mult în căldură ca îmi afectează grav sănătatea.

Acuma nu putem sa ii punem sa stea acasă pe oameni dacă au de munca sau treaba, trebuie doar sa convietuim împreună cum se poate.

| Furnicuta000 explică (pentru Freya1):

Stiu dar nu mi se pare ok sa sufere 20 de oameni pentru unul singur

| Dismally a răspuns:

La mine e ok, este racoare in casa si nici afara nu e exagerat de cald - mai bate vantul, mai este umbra, e suportabil. Azi au fost 26 de grade maxim, pe urma a inceput ploaia si s-a racorit bine.

| ReddY25 a răspuns:

1.Fa dus rece
2.Hidrateaza-te
3.Stai la umbra

| RxTx a răspuns:

Sunt omul care as fi in stare sa fac ceva pe ei direct in autobuz indiferent de consecințe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din iad am venit așa că ea trebuie să mă suporte pe minebig grin
Pai,îți dai drumul la ventilator și îl ții relativ aproape de tine,dai drumul la aer condiționat, mănânci înghețată, te hidratezi, faci dusuri scoțiene multiple, eviți sa stai mult timp in soare.Fraieri de ăștia care se găsesc mereu să comenteze mereu se vor găsi nu ai ce sa le faci

| Momentan a răspuns:

M-am mutat la peșteră.