| bubix98 a întrebat:

Buna!
am o problema. e complicat.
legat de intrebare. mea anterioara despre actualul si fostul.
fostul prieten ma iubeste si acum.cand am fost impreuna eu m.am desp de el din cauza ca nu ma simteam pregatita pentru o relatie. el a inteles.am incercat sa. l uit.am suferit.sufar si astazi.
acum sunt cu alt baiat.ma iubeste foarte mult.nu pot exprima in cuvinte.doar ca, eu nu simt exact acelasi lucru.il plac, dar nu destul. daca i.as spune adevarul s.ar supara cumplit, i.as rani sentimentele.
eu inca il iubesc pe fostul.sufar foarte mult din cauza asta.as vrea sa. i spun dar daca i spun...se complica si mai rau.
mai am putin si intru in depresie.
ce sa fac?sad

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Ar trebui sa gandesti un pic la rece. In primul rand ce vrei sa te desparti de actualul si sa te impaci cu fostul? Nu este prea corect pentru actualul sa ai o relatie cu el dar sa te gandesti la celalalt.

| abc23 a răspuns:

Nu are rost sa continui sa fii cu actualul prieten, dar cu gandul si cu inima esti la celalalt. Eu spun sa procedezi cum iti dicteaza inima, iar dupa cate observ, vrei sa fii din nou cu fostul. Fa pasul cel mare si simte-te bine pentru ca daca tine si acum la tine fostul prieten, inseamna ca e un baiat de minune. Nu-l rata!