| BuBuUlina a întrebat:

.Nu stiu cum sa incep..Sunt intr-o situatie nasoala..Eu am fost cu un baiat aproape 6 luni iar prietenei mele cele mai bune de cateva luni ii place de el. Daca vorbeam cu ea despre acel baiat sau daca vedea mesajele cu el incepea sa se intristeze si sa planga. Nu am vrut sa o mai ranesc (tin la ea ca la o sora, ne stim de multi ani) m-am despartit de baiatul acela. El m-a parasit pentru alta fata dar tot pe mine m-a iubit si ma iubeste. Baiatul acela tot imi spunea pana ieri sa fiu cu el, sa ne impacam stie ca m-a facut sa sufar. Dar ceva din mine parca m-a oprit. Stiind si baiatul acesta ca prietenei mele ii place de el, se da la ea sa ma faca geloasa intr-un fel. Ea deja imi spune ca sunt impreuna, e fericita iar eu seara stau si plang uitandu-ma ce ii scrie fata baiatului. Iar eu l-am intrebat pe baiat daca e impreuna cu ea si el a zis ca nu. Stiu ca am fost fraiera si proasta ca nu am acceptat il iubesc dar nu vreau ca sa afle acea fata. Ma doare inima sa o vad suparat in plus ca e mai mica decat mine. Nu stiu cum sa il sot din minte. Va rog din suflet ajutati-ma! (Fara comentarii rautacioase va rog.)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu, parcă din ceea ce descrii, relația voastră a fost doar o joacă de copii. El nu este serios, adică : te părăsește pentru alta chiar dacă te iubește și apoi îți spune că te-a făcut să suferi și că să fiți din nou împreună, pff, astea-s fițe. Mai apoi, dacă prietena ta pe care tu o consideri o soră se gândea câtuși de puțin la fericirea ta și la faptul că deja aveai o relație cu băiatul ăla, și-ar fi ținut gura și ar fi ales să nu strice o relație bazată pe o așa-zisă iubire dintre voi doi, însă ea nici măcar nu s-a gândit la tine cât te-ai gândit tu la ea, în schimb tu ai renunțat la el cu gândul tot la ea, cu gândul să n-o faci să sufere și acum cică sunt împreună... prostii, niște joculețe stupide. Acum lasă-i în pace, îndepărtează-te de ei puțin câte puțin, concentreză-te pe altceva și o să vezi că totul o să fie bine. Nu este singurul băiat și nu are rost să îți irosești timpul gândindu-te la asemenea persoane.

5 răspunsuri:
| Eu_Irina_Doar_Irina_1998 a răspuns:

Hey.e plina lumea de baieti. nu e un capat de drum sa stii. sunt evenimente care fac parte din viata noastra. el sigur nu era pentru tine..asa ca asteapta si iti vei gasi printul

| R0R0 a răspuns:

Eu zic că nu trebuia sa il lasi amicei tale.Ea repede a profitat de ocazie si nici nu a interesat-o de sentimentele tale. Decat cu asa prieteni, mai bine fără!

| Artemisia a răspuns:

Ar trebui sa stai sa judeci putin la rece intreaga situatie. Dupa cum observi baiatul este unul destul de imatur si cu un caracter imoral. Se joaca cu tine si se foloseste de prietena ta pentru a te face geloasa: va face pe amandoua sa suferiti. Eu zic sa il scoti radical din inima si sufletul tau. Nu merita, chiar absolut deloc. Prietena ta fiind una mai mica, incearca sa ai o discutie cu ea, explica-i si ei adevarata latura a lui, nu va lasati amandoua prinse in capcana lui.

| Doub a răspuns:

Sunt confuză "mă doare inima să o văd supărat", e hemafrodit?

| BuBuUlina explică (pentru Doub):

M-am grabit si am mancat un "a"!