| Punky_3778 a întrebat:

Bunakiss
nu sunt nici chiar grasa, sunt plinuta dar...
mie imi place de mai multi baieti cati-va sunt din clasa cu mine si unul pare ca se da la mine de ex. azi am avut 2 codite si toti baieti sa uiteau la mine...
am observat ca toti sunt din acelasi cartier si m-am gandit sa ma port si eu ca celelalte fete... adica sa ma port de cartier
ajutati-ma va rog eu stau la casa si nu stiu cum sa ma comport mai smecher.
pentru ca pe mine nu ma lasa sa ies afara singura
deci ma puteti ajuta sa fiu mai smekera [nu stiu...haine propoziti mai ciudate... stiti voi{cei din cartiere(mai ales baieti).}]

va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| alina_7878 a răspuns:

Eu nu sunt baiat dar sper sa te multumeasca raspunsul meu; asa ma imbrac eu si primerc complimente de la baieti sper sa te ajute. totusi eu cred ca trebuie sa fii tu insati mereu dar daca tu vreau sfaturi pentru a deveni smekera poftim: ia-ti si tu o pereche se skeitari sau ceva asemanator, poarta tricouri largi, ia-ti o camasa descheiata peste un tricou negru, poarta hanorace care sa nu fie descheiate in fata. te pot ajuta cu imbracamintea dar depinde de stilul fiecaruia important e sa te simti bine in hainele tale. facem in felul urmator daca iti place urmatoarea vestimentatie iti dau id meu sa te ajut cu asta : o pereghe de skeitari cu jambiere cu dungi colorate, o pereche de blugi scurti si un tricou larg

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca tu iti faci din aceasta idee un tel, e cea mai mare prostie pe care am auzit-o. Am impresia, ca fiind cresuta la "curte", cu parinti ceva mai conservatori, ai impresia ca nu esti la fel ca celelalte. Nici nu trebuie sa fii ca altcineva, tu trebuie sa fii tu insati, si faptul ca nu ai un comportament golanesc, este atuul tau, nu punctul tau negru. Coditele, sunt foarte respectate in occident, chiar si femeile in varsta le poarta si primesc complimente. e ceva retro, foarte modern. De ce sa fii ca celelalte, sa fiti cu toate ca niste copii trase la indigo? Eu urasc asest lucru, si detest persoanele care nu au un pic de mandrie. Asa sunt eu, normala, si asa imi place sa ma port. Cand se poarta mini, tu porta maxy, si invers. Aceasta-i originalitate si chiar progres. Eu cred ca esti un copil bun, te rog ramai asa si nu te uita la ceilalti. Fiecare pe acest pamant e unic, prin tot si toate.

| Smile94 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi poate si de asta te plac ca nu esti la fel ca celalte fete; gandeste-te putin si la asta

| Marcelino a răspuns:

Te rog, sa nu ti doresti niciodata sa fi "smekera" doar pentru ca unii sunt asa.Incearca sa-ti creezi lumea ta, sa fi cool pentru cum esti tu nu pentru ce vrei sa devii.

| timewaster a răspuns:

Prefate numa ca sa ii placa cuiva de tine, si eu iti garantez ca relatia n-a sa tina mult

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Radeau de tine fiindca :cu codite. de parca ai fi de gradinita. la asta se gandeau.
nu trebuie sa ai un vocabular de smecher pentru a te place cineva!
fii tu insati
la multi baieti la mai place si naturaletea
vorbeste frumos, nu trebuie sa ai vokabular de cartier

| ankutzik1475 a răspuns:

Fii tu insati pentru ca toti suntem unici prin felul nostru de a fi!
Bafta!

| ilegale a răspuns:

LOL cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata cati ani ai? Poate baietii se uitau la tine ca nu iti statea bine. scuza.ma daca spun ceva nepotrivit sau care te supara dar baietii se uita la fete mereu din diferite motive. ca sa barfeasca sa rada de ele sau poate chiar sa spuna ca ii place de o anumita fata. Fi tu insati si o sa ai numai de castigat. Eu una urasc fetele,, de cartier" care injura toata ziua si se bat ca golanii fumeaza etc. Aia nu e fata orice vrei tu dar nu FATA. O fata trebuie sa fie eleganta, isteata, aranjata, ingrijita, sensibila. nu un baiat ca aspect de fatawinking

| UseR4EveR a răspuns:

LoLlaughing)))MAI SMECHERAlaughing)))) SCZ dar...laughingnu stiu sunt baiat dar. vad pe colege imbracate cu blugi cu craci ia-ti bascheti o esarfa cat despre vorbelaughing...foloseste ''CICA'',,'' VAI CE AMUZANT'' incazul in care cineva te ia peste picor nu stiu am scris ce am pututlaughing BAFTA

| kolcov a răspuns:

Trebuie sa fii tu insati happy daca nu stii sa fii ''smechera'' nu iti iese laughing si e mai rau sa te vorbeasca pe la spate altii cum ca ai fi smechera

| AliiB a răspuns:

Daca te plac, inseamna ca te plac pentru ceea ce esti, asa ca nu fii ca celelalte fete, poate chiar de aceea te plac, pentru ca esti diferita.