| anonim_4396 a întrebat:

o sa incer sa va spun povestea pe scurt:
Eram clasa 4 si ma indragostisem de un baiat, era atat de dragut, avem o bucurie de copil cand il vedeam. Timpul trecea si incepeam sa-l iubesc si mai mult.La un moment dat in clasa 5 o prietena i-a spus acestuia ce simt. Si-a batut joc de mine in fata tuturor,m-a luat in deradere,eram distrusa va imaginati si voi. Dupa cateva zile eram in aceeasi stare,o prietena incerca sami ridice moralul iar apoi a venit el si a inceput sa zica: "Iar vb cu asta,vb de baieti nu? nu ai ce vorbi?" si a plecat cand m-am dus in clasael spunea la totii ca vb numai de baieti ca ma uit la filme porno,si asa cum eram la pamant moral am tipat la el "Inceteaza!" ma simteam atacata emotional,apoi a inceput mai rau a venit la mine la banca si a inceput sa zica: "Nenorocito,infecto esti cea mai nenorocita fata din clasa! de aia imi pasa mie ca tie iti place de mine!" parca ii venea sama bata. Apoi a plecat in parcul de vizavi,l-am privit pe fereastra cum se indeparta,podeaua parca se surpa sub picioarele mele aminceput sa plang, m-au vazut colegi am plans si mai tare nu mai puteam respira nu mai auzeam nimic in jurul meu decat "Nenorocito!" imi inchipuiam doar imaginea lui spunand asta! colegi speriati au chemat-o pe diriga ma intrebare ce am si colegi iau spus doamna repede cum a indraznit sa o jigneasca in halul asta! a spus ca ii scade nota la purtate, de abia mai puteam respira dapai sa spun ceva! Cand a revenit in clasa ma privea cu ura! de atunci si pana acum sunt distrusa acum sunt a 6 si suntterminata! Atunci la inceput nu dormeam cu noptile ascultam numai cantece gen dragoste trista,nu mai puteam manca la scoala eram varza priveam numai in pamant imi era frica sa-l privesc acum si pana in ziua de astazi inca isi mai bate joc de mine! Uneori m-a facut sa vreau sa mor, ii ceream mereu Lui Dumnezeu sa imi ia mie toata fericirea care mia mai ramas! sunt terminata toate aceste lucruri ma secatuiesc de puteri, il iubesc ca pe propria mea fiinta as face orice pentru el ma doare atat de tare.Mereu cand il vad parca sangerez nu stiu ce sa mai fac! m-am saturat! sunt disperata In intunericul acesta, ceara si luna care imi mai lumina putin sufletul a disparut de pe cerul meuAm o rana puternica in inima care nu se mai vindeca! aveti vreo idee cum e? sunt disperata asa ca va cer ajutorul!

10 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Bună... Se vede cât de nesimțit este băiatul pe care îl placi, crede-mă, nu merită, știu că este greu să îl vezi când își bate joc de tine, să te facă de râs chiar el, să râdă de tine... Tu nu mai asculta persoanele care râd, și dacă i-a scăzut nota la purtare, nu da vina pe tine, este vina lui! O să-ți treacă, te înțeleg și băiatul de care îmi place face mișto dar încerc să nu-i ascult, fii tare, viața merge înainte și o să ai timp să treci peste, și poate vei da de un băiat care să nu fie așa de nesimțit. (sper că nu te superi că am spus asta). Și eu sunt tot în a 6 a deci te înțeleg perfect. Doar că eu m-am mutat, oricum, mai multe chestii.
Gândește-te la lucruri frumoase și lasă-l pe el să te insulte cât vrea, după ceva timp își va da seama cât de prost a fost și ce a pierdut.

| UninspiredName a răspuns:

Doamne, scumpo. calmeaza'te, te rog. e doar un baiat pe care va trebui sa il tratezi cu indiferenta pentru ca el priveste "tachinarea" asta a ta cu foarte multa ura, iar cand te vede ca suferi ii oferi si mai multa satisfactie. Incearca sa iesi mai mult cu prietenii si ia'ti gandul de la el. Cum poti sa permiti unui baiat sa se comporte asa cu tine? Si scuza'ma dar in clasa a 6a ar trebui sa te distrezi nu sa traiesti drama vietii cu un tip care merita sa te uiti la el cu mila, nu cu teama ca pur si simplu nu are ce sa iti faca. sunt doar niste vorbe pe care le spune sa se dea el mare. Daca continui sa te complaci in situatia asta o sa iti fie rau si mai tarziu. Fii puternica si vezi'ti de viata in liniste!

| MadaZuza a răspuns:

Simplu. Cauta alt baiat si incearca sa iesi mai des cu fetele in oras...

| Xtadelo a răspuns:

In clasa a 4 -a il iubeai? straight face
Fetito, la varsta ta, nu stii ce este dragostea!

| Exilee a răspuns (pentru Xtadelo):

NU era dragoste. De-obicei copiii confunda dragostea cu obsesia.

| Exilee a răspuns:

Wooow. AI nevoie doar de un psiholog. Deja nu mai simti iubire, ci OBSESIE. Ai grija ca aceasta obsesie sa nu te urmareasca toata viata. Uita de tot. Socializeaza cu toti cunoscutii, prietenii. NU te izola INLAUNTRUL TAU. Acum este o lupta psihologica cu tine insuti. In fond degeaba asculti melodii de dragoste triste. In locul tau as da drumul la un tango sa dansez cu o perna de dormit apoi m-as duce-n baie sa ma ud in cap si ma simt chiar minunat.
Asta cand sunt plictisit, ce-i drept laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La o varsta frageda, 5 ani, mi s-a intamplat un lucru care ma maturizat foarte devreme! in acele momente viata mea er in joc, un accident de masina ma schimbat total, daca ati sti voi ce gandesc eu...nu mai mati considera un copil.Am 13 ani, dar stiu ce e dragostea, si pot considera ca pentru varsta mea am trecut prin multe lucruri care mi-au schimbat mentalitatea asupra vietii!

| gazza01 a răspuns:

N'am mai auzit pe cineva care sa zica asta, din cls a 6 a! Ce'i cu tampenia asta? Revinua'ti, nu e sfarsitu lumii si nici nu s'au sfarsit baietii! Treci peste, arata'i ca nu iti pasa pentru ca indiferenta doare si bucura'te si nu mai pune la suflet nimic! Bft :*

| onlyme2851 a răspuns:

Iubita mea. Uite. Esti mica, acum probabil spui ca eu si ceilalti care ti-au spus ca iti va trece nu avem dreptate.Dar avem.
Faptul ca ti-a vorbit in asa hal te doare mai mult decat simplul fapt ca te-a respins si ca nu te place. Nici el nu si-a dat seama cat de mult te raneste, fiind si el doar un copil. Insa nu trebuie sa spui ca nu poti trai fara el. O sa poti, ba chiar o sa traiesti foarte bine fara el. Si poate o sa mai ai ocazia sa spui asta despre alti cativa baieti, fara care o sa traiesti la fel de bine(sper sa intelegi ce zic). Esti un copil, iti va trece, doar ca trebuie sa nu te mai gandesti asa mult la asta. Gaseste-ti ceva de facut, gaseste-ti pe cineva (o prietena, chiar mama, chiar un prieten bun baiat) cu care sa vorbesti( dar nu numai despre asta). O sa vezi ca in timp totul va trece. E bine ca totusi colegii au sarit in apararea ta, inseamna ca sunt de partea ta si au vazut ca el a gresit. Incearca sa te apropii de ei, te vor ajuta sa uiti.

| CatzPopularity a răspuns:

Si eu am patit asa ceva, dar am trait si fara el. Nici nu te mai uita la el. In sufletul tau, lasa-te sa il placi. Dar atunci cand trece pe langa tine, uita-te la altceva...Cand te jigneste, poti sa te duci la diriginta si sa vorbesti cu ea, sigur te va intelege. Sau, nici nu ii da importanta. Cand te jigneste spune ceva indiferent: Da, da sigur ca sunt. Ca sa nu mai comenteze. Daca minti ca esti asa cum te face, poate va zice ceva gen: Uite! A recunoscut! Si tu nu ii dai importanta, iti vezi de treaba ta. happy