| alexa_4370 a întrebat:

O sa vina prietenul meu in orasul meu pentru o saptamana, este pentru prima oara cand ne vedem. Vreau ca saptamana asta sa fie cea mai frumoasa din viata lui love struck vreau sa. l fac sa se simt foarte bine la mare big grin.
Niste sfaturi? Cele mai multe sfaturi vor primii fundita:*

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cum adica, prietenul tau, si il vezi prima oara? E vorba de dragoste pe net pina acum?
Vrei sa ii faci cea mai frumoasa saptamana? Frumos din partea ta. Iata citeva sfaturi:
1)Fii tu insati. Nu incerca sa fii alta mai buna, sa il impresionezi cumva. Il vei impresiona dacva vei fi tu, cea naturala, asa cum esti.Aceasta il va ajuta pe parcurs sa nu isi facva iluzii cu privire la tine - nu va vedea o Ileana Cosinziana, ci va sti ca are de-a face cu un om obisnuit.
2)Nu umbla cu mofturi. Baietilor nu le plac mofturile, mai ales a fetelor. Daca nu iti place ceva, sau nu vrei ceva, aminteste-ti ca intr-o relatie mai trebuie sa si dai, sa mai si renunti la tine de dragul celuilalt. Fii multumita ca vei fi cu el timp de o saptamana, orice ar fi.
3) Cauta sa vezi ce ii place, si, in masura in care poti, fa-i surprize in acest sens - da-i tocmai ceea ce ii place mai mult. Baietilor le plac surprizele placute.
4) Daca gresesti cu ceva, nu e sfirsitul lumii! Anihileaza greseala cu un zimbet - nu te pierde daca din cauza unei greseli risti sa cazi in ridicol fata de el. Cel mai adesea, daca sti sa zimbesti, sa faci o gluma pe seama greselii tale, iesi cu frumtea sus din acea situatie. Daca insa gresesti cu ceva fata de el, frumos e sa te scuzi, aratindu-i ca intr-adevar iti pare rau ca ai gresit.
E destul? Mai vrei?happy

| campanario a răspuns:

Buna. Sfatul meu e urmatorul : ( acesta a zis majoritatea da am sa il sustin si eu ) fii naturala, nu fa fite de fetitze cu coditze. Nimanui nu'i plac astea. Plimbati'va, lasa'l sa vb, descopera'l, descopera, persoana de care te'ai indragostit. Seara, iesiti undeva. Faceti orice, numai sa nu ajungeti la pat. Sexul nu e o solutie pentru 7 zile. Nici sexul si nici excitarea. Banuiesc ca esti minora. Netul nu iti garanteaza o relatie. Fa acesta saptamana ceva frumos, nu ceva care te va marca pe viata.happy Cam atat. Nu uita : judeca cu mintea nu cu sufletulwinking. Pupici

| campanario a răspuns:

Nu te gandesti la asta, insa crezi intr'o relatie in care vezi pentru prima data o persoana. happy Cunosti o persoana ani buni, si iti poti schimba opinia despre ea dintr'o data, dapoi daca o vezi prima data? Sau... e doar amic nu? Oricum, indiferent ce e, iti doresc o saptamana frumoasa, ai grija de tine :*

| rosto a răspuns:

Pai... du-l prin toate locurile care merita vizitate din orasul ala in care stai tu (depinde si de el acum... mie mi-ar placea de exemplu sa fiu dusa la muzee si chestii de genul, dar s-ar putea lui sa nu ii surada ideea asta). asa ca intreaba-l: ce ai vrea sa facem? ce te-ar interesa mai mult si mai mult? si faceti chestia asta. du-l prin cluburi seara daca e genul care umbla prin astfel de locuri. daca esti mai usurica, fte-te cu el (da, da, stupid, dar toti v-ati gandit la asta avand in vedere cum e pusa intrebarea big grin laughing )

| ZapPy a răspuns:

Ok cum poate fi prietenul tau daca ii prima oara cand va vedeti? Nu stiu asta nu suna bine pentru mine din start happy. Inafara de faptul ca poate o sa ai alta reactie cand te intalnesti cu el decat cea asteptata ai putea sa...
1.Il duci in locurile cele mai faine pe care le sti.
2.Ai rabdare cu el, fa-i poftele in sensul ca daca el vrea sa viziteze ceva in celalalt capat al orasului treci peste faptul ca esti obosita si meri cu el happy
3. Daca am inteles bine prin "prieten" mergi seara cu el undeva mai, retras/fain.
4.Ar fi o ideea cu telegondola in Mamaia dar neaparat seara...
5. Daca nu-i din oras si sta totosi o saptamana, delfinariu maybe?
6.Nu-ti fa planuri fixe, asculta-l pe el cand ajunge si cel mai important ii sa fi spontana, atunci lucrurile is cele mai reusite si frumoase trust me! 1-5 or fost orientative, 6 conteaza happy

| DomnuDari a răspuns:

Cum poti sa zici ca este prietenul tau daca nici nu v-ati intalnit pana acum?rolling on the floor Se duce dracu lumea asta! rolling on the floor

| alexel a răspuns:

Păi în primul rând nu înţeleg întrebarea. Este prietenul tău, dar în acelaşi timp vă vedeţi pentru ptima oară. Ceva nu se leagă. Dacă e cum mă gândesc eu, nu e bine. Dar cine sunt eu, nu? Aşa că îţi recomand să îl faci sa se simtă norocos. Presupun că ştii ce înseamnă asta. Sau nu?