| Mariiuta a întrebat:

Trebuie sa ma intalnesc cu prietenul meu pentru prima oara si am emotii...ce sa fac sau cum sa ma prezint? Vreau sfaturi.

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-ti faci probleme, nu trebuie sa te prefaci si nu trebuie sa te impopotonezi. happy
Te imbraci cat mai simplu si vei arata mai bine.
Nu trebuie sa te machiezi mult, chiar deloc. Baietilor nu le place senzatia lipicioasa de pe buze, de la gloss.
Daca chiar ti sa te machiezi, putin fond de ten este de ajuns! kiss
Vorbeste-i frumos, fi tu insati, intreaba-l chestii, fa-l sa rada etc.
Repet: Fi tu insati! Fundita? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| fr4t3ll0 a răspuns:

Incearca sa fii cat mai naturala posibil (adica asa cum esti tu, nu incerca sa pari altcineva). Cu cat vrei sa pari mai falsa, cu atat nu-ti va iesi. Si in plus, daca vei fi falsa, se va descoperi, iar relatia va avea de suferit peste ceva timp. Si nu trebuie sa ai emotii...ca nu te omoara nimeni daca nu iese bine laughing

| flore45 a răspuns:

Sincer...nu e greu trebuie doar sa fii aranjata dar fara excese, sa fii machiata putin, sa nu flirtezi prea mult in fond fii tu insati intre noi fetele fie vorba:*.