| iCorii a întrebat:

Pe 6 decembrie de Sf. Nicolae este ziua de nastere a mamei mele. Problema este ca nu stiu ce sa fac, sau sa.i iau cadou.
Ps. Am 13 ani

Funda.

3 răspunsuri:
| Maricris a răspuns:

Un tort facut de tine? happy

| dracusorcucornite a răspuns:

I-ai un buchet de trandafiri rosii,specifica ca ii porti dragoste, sau un bibelou ceva cu inimioare sau unul cu inger, pentru ca specifica ca ea pentru tine este un inger.
dar sa stii ca si o simpla felicitare pentru ea inseamna enorm, si cel mai mic gest de al tau de ziua ei, pentru ea inseamna enorm

| jgmrtmre a răspuns:

Daruiestei ceva din inima exemplu:buchet cu flori dar si ceva creeat de tine(origami, un cos facut de tine, o felicitare)mai de pret sunt aceste cadouri deoarece pui munca si iubirea ta in ele ii poti cumpara ceva ce isi doreste de mult din alocatie daca doresti fii atenta aici:
Flori-Daca e in ghiveci, excelent! E un cadou care ii va aminti mereu de tine! In cazul in care ai luat in calcul varianta unei flori artificiale, scoate-ti-o automat din minte! Florile artificiale sunt adesea simbol al neglijentei, nepasarii, nicidecum nu reprezinta un gest nobil, facut din dragoste. O varianta buna ar fi Tuberoza, care se si ingrijeste usor, insa nu uita ca, in fond, si un ghiocel plapand te poate scoate din impas.

Imbracaminte – Intr-adevar, reprezinta ceva foarte, foarte personal, dar in cazul in care nu nimeresti marimea care trebuie, o sa fii fata in fata cu un dezastru. De obicei, femeile isi cunosc cel mai bine stilul, iar orice tentativa de surprindere cu un obiect vestimentar nu va avea rezultatul scontat.

Bijuterii – Aici, totul este foarte simplu! Daca stii sigur ca poarta bijuterii cu placere si ai baga mana in foc ca poti ghici dintr-o mie de modele piatra care o va fermenca, nu ezita. Este o varianta foarte la-ndemana si cu siguranta un obiect care ii va aminti de tine de-a pururi

Un animal de casa – Unul din cele mai nepotrivite cadouri pentru o mama, intrucat exista sanse maxime sa se simte depasita de situatie. Un animal de casa starneste multe bucurii, dar efortul depus pentru ingrijirea lui intrece orice limita imaginabila. Iar o mama coplesita deja de indatoririle casnice si un job full-time va lesina instant cu sau fara animalul de companie in brate.
POATE TE MAI PORT AJUTA SI :
http://www.youtube.com/watch?v=zHmcQ3ZZKFs
SAU
http://www.youtube.com/watch?v=zHmcQ3ZZKFs
Sper ca te-am ajutat.
Funda? :) plzz