| CatsKittens a întrebat:

Buna, peste cateva saptamanii, vine ziua mamei mele, si nu am idee ce sa ii cumpar. As vreaa sa o intreb ce-si doreste, dar prefer sa nu se gandeasca. Ma ajutati? Dau funda!????

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un fir frumos de trandafir sau chiar un frumos buchet de flori (chiar de camp).
Intentia conteaza cel mai mult!

| MadRaven a răspuns:

După foarte mulți ani am ajuns la concluzia că cel mai bun cadou pe care i l-aș putea face mamei e ceva făcut de mine. Știu că sună clișeic, dar un cadou din inimă chiar este mai apreciat de mame.
Eu de ziua ei îmi adun curajul și mă pun pe gătit, îi fac un tort pe care îl decorez în toate felurile posibile și scriu pe el "la mulți ani" și "te iubesc, mama".
Anul ăsta îi mai iau pe lângă și o vază interesantă în care o să pun un buchet de flori. Ai putea încerca și tu aceeași tactică

| Bondarel99 a răspuns:

Un tort si o geanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daruieste-i ceva util( poate ceva set de chestii pentru bucatarie, sau poti sa ii faci un colaj cu poze, sau un magnet cu un mesaj emotionant special pentru ea, si un ghivechi de flori ca tin mai mult decat buchetul si o ciocolata ^^ simbolic

| aimullah123 a răspuns:

O poezie?

| Jannah a răspuns:

Un ceas, un colier, un cadou facut manual, o felicitare, etc

| Claxon987 a răspuns:

Ce buget ai? vad ca asta nu a intrebat nimeni, si cati ani ai eventual

| flawlesssssss a răspuns:

Poti sa ii iei o esarfa, daca poarta si ii place sau o floare, nimeni nu uraste florile (decat daca e alergica). Oricum, orice i-ai lua, ar fi foarte fericita, gestul conteaza si mama ta sigur va aprecia. Succes!