| andreeadeea_4193 a întrebat:

Prietenul meu este plecat in Italia de 4 luni sa caute un loc de munca. Suntem impreuna de 6 ani. Zi de zi eram impreuna.am fost si eu in italia timp de 7 luni numai ca mama lui nu ma suporta si am fost nevoita sa ma intorc acasa. Mi'e f dor de el si mi'e tare greu aici, nu mai stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede. Mai mult de o luna nu am stat niciodata despartiti doar atunci cand el era plecat in vacanta la mama lui in Italia. El ar vrea sa gaseasca un loc de munca si sa merg si eu sa fim impreuna numai noi 2 fara mama lui. da momentan e greu are de un loc de munca.si mi'e foarte greu fara el. Ma gandesc cand va veni momentul ala sa fim iar impreuna. Ajutati'ma cu niste sfaturi ce as putea face sa trec mai usor peste astea.

Răspuns Câştigător
| bobby_9594 a răspuns:

Mereu dragostea invinge, binenteles daca din ambele parti e sincera, timpul va trece usor vei vedea, problemele se vor rezola in favoarea ta iar voi veti pasii spre altar, multa rabdare, vei biruii

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Si eu trec prin asa ceva, o relatie la distanta. Dar vorbim foarte des, incercam totusi. E atat de greu si pentru noi.Eu cel putin merg la munca, vin acasa... apoi ma ia acel dor de el. Dar sper si visez foarte mult la ziua cand o sa fiu numai cu el o viata intreaga.La vara ne vom revedea si nu ne va mai desparti aceasta distanta nenorocita.
El ma ajuta foarte mult, spunandu-mi vorbe de iubire si optimiste, il simt atat de aproape cand vorbim la telefon sau la microfon.Revederea o sa fie atat de dulce si o astept cu nerabdare...

| doctorita a răspuns:

Andreea. eu cred ca atata timp cat el este acolo tu trebuie sa te gandesti ca se sacrifica pentru viitorul vostru, incearca sa iti faci un jurnal sa iti scrii in el atunci cand te simti singura si cred ca dragostea este reciproca asa ca "sacrifica-te si tu"cand ve-ti ajunge in fata altarului si nu neaparat atunci cand ve-ti fi impreuna ca sa meritat acest sacrificiu si eu sunt in Italia si daca te pot ajuta cu ceva nu ezita sa imi ceri ajutorul si daca vrei sa iti gasesti un loc de munca etc ...sau cu alceva
ai grije, si nu uita ca cineva te iubeste si se va merita! si etse foarte important sa nu crezi ca numai tie iti este greu, poate si lui ii este, anunta-ma daca simti nevoia sa stai de vorba cu cineva!

| SweetyNuta a răspuns:

Bună.
Știu că-ți este foarte greu, dar ar trebui să-ți găsești o ocupație cu ajutorul căreia ai putea să uiți cît de cît, sunați-vă cît mai des și nu va domina atît de mult dorul...Cred că ar trebui să încerci a te acomoda cu acest gînd că nu mai sunteți unul lîngă altul, încearcă să te gîndești mai mult la altceva decît la el. Este o soluție să-ți găsești aici un loc de muncă cu ajutorul căruia să-ți ocupe mult timp...
Sper că ți-am fost de ajutor!

Baftă

| scumpik a răspuns:

Ai incredere si nu uita ca dragostea mereu invinge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator candva, daca te iubeste, veti fi impreuna oriunde pe lumea asta; trebuie sa ai rabdare si credinta

| andreeadeea_4193 explică:

Va multumesc tuturor pentru incurajari :*:*:*