| neverknowwhy a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus ca daca o sa ma îngraș ma va parasi si a mai spus ca nu este o gluma. Acum cativa ani a fost si el gras si a reusit sa slabeasca. Inteleg ca a ramas cu sechele din perioada in care era foarte gras. Totusi, mi se pare exagerata atenționarea lui. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Nu te iubește dar trebuie să apreciezi sinceritatea.
Măcar știi cu cine stai, măcar nu e de ăla care să îți spună că te iubește și vrea copii cu tine ca apoi când și dacă se întâmplă să pui ceva kg în plus să te lase instant.
Acum ai timp să îți găsești un tip care te iubește și nu mai trăiești într-o iluzie.
Ți-a făcut o favoare, chiar e un tip de treabă.
Alții îți vorbesc dulce și te ard pe la spate.
Până la urmă e problema ta că accepți ce oferă el, măcar ți-a spus că atât poate să ofere și de aici e treaba ta ce faci.

Răspuns Apreciat de Editori
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Inainte sa iei decizii, poate ar trebui sa te uiti la el si la ce fel de om este.

Poate nu este cel mai bun la exprimarea sentimentelor. Daca esti ok cu asta, atunci nu ar trebui sa iti faci prea multe probleme.

Pe de alta parte, sa pastrezi greutatea corporala in parametrii e o chestie de sanatate... modul de prezentare este cel neplacut.

Eu personal as merge pe ideea: dar daca ma ingras de la stres sau de la vreo dereglare hormonala, ai fi aici langa mine la greu?

Afla raspunsul si decide cum crezi ca e mai bine pentru tine.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E retardat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca nu tine la tine. Trimite-l la prasit de porumb (adica nu-l mai baga in seama si gata)! Altul la rand.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Putea să spună ''hai să avem un stil de viață sănătos ca să nu ajungem în situația aia, pentru că nu e normal și nici sănătos...''
Dar el a ales să fie un nesimțit, să te amenințe și să te șantajeze emoțional. Un mizerabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste iti dai seama

| neverknowwhy explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus ca inca nu simte ca ma iubește dar tine enorm la mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru neverknowwhy):

Asta se traduce ''vreau doar sex''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru neverknowwhy):

Nu pune botul la vrajeala ca nu tine deloc la tine a vazut ca esti fraiera si te multumesti cu atat si profita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I s-a urcat osânza la creier. Delirează

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă te-ar iubi nu ar conta ca ești grasă sau slaba. Mai bine îl lași tu pe el nu e pentru tine

| Freya1 a răspuns:

Cum ati ajuns voi la discuțiile astea?
Eu inteleg ca trebuie sa ti la cel de langa tine sa fie sănătos, sa fie ok dar nu ii poti impune sa se ingrase sau sa slabeasca ca altfel il lasi, e de rahat parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns:

Din comentariile astora inteleg ca asa cum el ar trebui sa te inteleaga daca te ingrasi ca o vaca, la fel ar trebui sa-l intelegi si tu daca se apuca de bautura, sau mai stiu eu ce...
Trebuie facuta insa distinctie intre o problema de sanatate care ar putea duce la ingrasare si faptul ca cineva mananca precum porcul, nu face miscare, etc...

| Donsavas a răspuns:

Cred ca este prea superficial în gândire și nu este cu adevărat atasat de tine. Spune i ca pentru a face schimbări, ar trebui să faceți mai mult sport împreună. Asa va schimbati si mentalitatea