| Dianné a întrebat:

Revin, din nou, cu o intrebare. Pai, pentru inceput, sa va povestesc.
Eu am 13 ani jumtate. Nu prea ies in oras, pe afara cum ar trebui sa iasa o fata de varsta mea. Cand e sa ma duc, ma plimb cu mama. Vorbim despre orice, discutam, dar cand e vorba de iesit afara singura, ii spun ca nu am cu cine. Si asa este, deoarece colegii mei de clasa, stau departe de mine ca locatie, iar copii pe la blocul meu nu sunt, decat batrani si adulti, deci prin urmare, nu prea am cu cine iesi. M-a sfatuit sa imi fac un prieten, desi eu nu vreau, pentru ca o sa ajung sa ii spun ca il iubesc, etc., si cum sunt o fire mai naiva, pun totul la suflet, si nu vreau sa plang dupa el. Unii pot spune ca ma feresc de probleme, dar nu e asa. De cate ori merg la plimbare cu ea, de la 11 ani, incep sa dau peste un baiat, impreuna cu mama lui, care se plimba la fel cam ca mine. Noi, personal, nu ne cunoastem, ne stim doar din priviri. Mereu ne saluta, pe mine si mami, iar eu fac la fel. De la un timp ma saluta si pe mine, inainte nu facea asta, saluta doar pe mama. A inceput sa isi faca curaj, sa ma mai intrebe ce fac. Am spus ca "si-a facut curaj", pentru ca este o fire mai timida, din cate il vad. Nici macar nu ii stiu numele, aiurea, nu? Poate fii o simpatie pentru mine? Sau doar respectul fata de mine? Credeti ca se poate intemeia o prietenie sincera si frumoasa? Astept si alte pareri. Mersii! kiss

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

Sigur, de ce nu?

Dar fa tu un pas mai mareeee, altfel asteptati pana imbatraniti =]]
Vorbeste eventual cu el cand te mai plimbi cu mama ta si roag-o dinainte sa o tina pe mama lui de vorba iar tu incerci sai iei lui un nr de tel, id sau macar numele incearca sa il afli;]

15 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

De ce nu fi curajoasa nu ai ce pierde :-J vorbeste cu el si ai sa vezi ca totu este binebig grin
Asa mai iesi si tu pe afara si ai sansa sa discuti si cu un copil de varsta ta nu cu o persoana matura sa infrunti lumea cum sa.r zice
bafta si la cat mai multi prieteni:X

| Dianné explică:

Candice, nu incurajeaza alte chestii la care te-ai putea gandi tu, m-am referit la un amic, pentru ca rar gasesti baieti manierati, de treaba, cum l-am intalnit pe acesta. Sper ca te-am lamurit... laughing

| Dianné explică:

AnnaAnita, ori esti mai grea de cap, ori nu ai citit cu atentie intrebarea si vrei sa te dai si tu mare pe aici...
Am intrebat, foarte clar, daca se poate costrui o prietenie sincera si frumoasa din toata asta, nu am pomenit NIMIC de vreo relatie "serioasa", pentru ca nu exista. Sper ca te-am lamurit si pe tine...

| FoarteLetargic a răspuns:

Da se poate intemeia o prietenia, dar asta se va intampla cand o sa va cunoasteti mai bine. Mereu e bine sa ai un prieten care sa sara in ajutorul tau si in care sa ai incredere. Data viitoare baga-te in vorba cu el. Succes si numai bine!winking

| IIIx333III a răspuns:

Pai... mi se pare mie sau tu nu prea vrei sa iesi? Adica... ca sa o spun mai frumos, mi se pare ca esti prea copilaroasa, ca esti prea dadacita de mama ta.
In orice caz, sa nu ne abatem de la intrebareoh go on. Da, se poate lega ceva, spune-i mamei tale sa vorbeasca cu mama baiatului, sa iesiti voi doi[sau si mamele daca vreti] intr-un parc, sau oriunde, sa va cunoasteti mai bine. Atunci o sa il cunosti mai bine si vei stii cu siguranta ce se poate "lega". Sper ca te-am ajutat!big grin Succes!

| Candice a răspuns:

Maicata te incurajeaza sa ai prieten la 13 ani?laughing ce mama. mda

| DeeDeeInnocentLove a răspuns:

Pai...da se poatehappyincearca sa te apropii. poate intrii in grupul lui de prieteni...nu stiuhappydiscuta cu el! apropie`te de elwinkingpoate va iesi cevabig grin.succes!:X

| strawberry03 a răspuns:

Sincer acum, nu stiu ce oameni sunt in lumea asta! Poti sa te imprietenesti cu el, sa deveniti amici daca nu ai cu cine sta, dar la 13 ani mi se pare o mareeeee prostie sa ajungeti la o relatie serioasalaughing pe bune acum. Si eu am 13 si nu am avut inca un iubit si nici nu vreau unul, serios. Vreau sa imi traiesc o copilarie cum trebuie nu sa am iubiti pentru ca de asta ai timp toata viata, dar copilaria nu se mai intoarce. Zau, asa. Reveniti`va ca totusi suntem si copii, iar tu fetit`o nici buletin nu ai, da` vrei iubitlaughing eu ii dau drepate si lui Candice. Nici mama ta nu e in toate mintile daca iti spune sa ai prieten la varsta ta! Nebuni mai sunt unii laughing eu iti urez succes totusi, daca vrei sa ai relatii de acum, dar vei regreta cand vei mai creste. iti garantezwinkingasta

| dublud a răspuns:

Buna
Ce draguuut. Eu cred ca ai putea incerca. Fa-ti curaj si incerca-ti sa fiti prieteni. Furai si o imbratisare incearca sa ii faci cu ochiul odata. O sa il dai pe spate. ^^ Uii ce ma bucur pentru tinedesi nu te cunosc. blushing Eu zic sa incerci. Mult succes
Bye >big grin

| KIdda_6499 a răspuns:

Da este foarte posibili sa fii vazut ca esti acel gen de fata ca el mai timida (si eu sunt la fel) fa-ti curaj intr-o zi sal intrebi cum il cheama cehamal pe afara vorbiti si veti vedea mai departe daca mergewinking BAfta :*

| HelloKitty_9637 a răspuns:

Da se poate o prietenie deoarece baietii timizi sunt cei mai scumpei:X tonguenu tradeaza spre deosebire de machotongue

| Iulia513 a răspuns:

Da ar putea fii inceputul la ceva frumos, dar nu poti sa stii daca veti fi amici sau mai mult, depinde cat de timizi sau curajosi sunteti... oricum hai incearca smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, fiecare relatie are un inceput mai ciudat sau normal whistling, el poate sa te placa dar ii e firca sa-si arate sentimentele, iar tu daca esti o fire mai naiva nu te lasa purtata de valwinking si stai la locul tau pentru ca naivitate te poate duce unde nu vrei, acum incerca si u, nu numai va salutati si gata, daca chiar iti doresti o relatie inceraca daca nu zii ca nu se poate ca sa nu-l faci sa sufere.

| rockmihai a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa icepi sa vb cu el mai mult sa ii ceri nr de tel adresa de mess si din astea pentru al cunoaste mai bine si iti spun sincer din propria experienta e timid! Sper ca te-am ajutat! Funda?! plz

| rockmihai a răspuns:

Da se poate! cere-i nr de tel si adresa de mess! Socializeaza cu el mai mult pentru al cunoaste iar in timp se poate lega ceva intre voi! fundita?! PLzzzzzzzzz!