| roxyana03 a întrebat:

Buna

Vreau si eu ajutor

VA rog mult

Am 14 ani jumate iar mama si fratele meu nu ma lasa afara.seara.
Vreau ca diseara sa ies si eu cu prietenii, iar mamasi fratele meu nu ma lase, vreau sa ies si sa merg sa ma plimb, mami este exigenta, cum sa o fac pe mami si pe fratele meu sa ma lase si pe mine pe afara? niste sfaturii va rogggggg:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, nu cred ca vei putea sa ii convingi pana diseara...
dar poate pe viitor sfaturile mele te vor ajuta.
Incearca sa te comporti matur si responsabil, ei la asta se asteapta.
Trebuie sa le demonstrezi ca pot avea incredere in tine ajutandu-i la treburile de prin casa, stergand un praf, spaland o farfurie laughing
Cand iesi pe afara incearca sa "fii mai devreme acasa", sa ajungi la ora impusa sau cu cateva minutele mai devreme, pentru ca asta o sa ii impresioneze si poate se vor gandi ca intr-adevar iti doresti o schimbare...
big grin Poate ii convingi pana diseara promitandu-le ca te vei schimba in bine si ca nu-i vei dezamagi

Mult succes. sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos

2 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa iesi si tu putin afara sa te plimbi.[si sa ai un telefon la tine ca sa poata sa te sune si sa stie ca totul estee in regula.si atunci te va lasa]

| Crisu_2834 a răspuns:

Pai roaga-i frumos sa te las daca nu merge plangi putin si o sa mearga eu asa fac