| laudima22 a întrebat:

Bună/salut!
Eu am avut o relație cu o fata maxim 3 ani. Ne întâlneam, ne vedeam și tot așa. Iar după un timp ea a trebuit să se mute la Pitești la școală. Noi ne înțelesesem sa mergem la aceași școală, nu la școli diferite. Iar după am pierdut contactul și tot aceleași timp și controlulul asupra noastră. Nu mai știam unul de celălalt, iar acum câteva zile mă uitam pe Facebook, iar din greșeală am dat la "căutare persoane" iar acolo o văd pe "femeia mea" care ziceam că vom îmbătrâni amândoi, cu altcineva. iar după ce am văzut asta ziua respectiva mi-a mers totul prost efectiv nu mai eram bun de nimic, toate mi au mers pe dos. iar de atunci eu sunt Intr o dilemă de nu așa. Și mă simt pierdut și trădat de "femeia vieții mele" sunt pierdut complet. probabil eram și mai mici și nu gândeam, dar eu sunt trădat. Am incercat sa ii dau /cerere iar după aceea a dat din ăla sa nu poți adăuga persoane, nu știu cum se numește. ci doar mesaj să i pot da. Oare ce s-a întâmplat cu relația noastră. Ma simt pierdut nu mai știam nimic amândoi de câțiva ani și îți dai seama cum mi-a picat când am văzut ce am văzut. Mulțumesc frumos!

39 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu ai ce sa ii reprosezi vreodată. Ochii care nu se vad, se uită. Daca a fost, cum ai spus, o perioada in care nu v-ați văzut, nu trebuie sa te mire că azi e cu altul. Întrebarea e: de ce nu v-ați mai văzut? La ea găsești răspunsul.

| laudima22 explică (pentru cristi202):

Păi și dacă găsesc răspunsul la ea. Oare să i dau un mesaj după Atâta de mult timp!

| cristi202 a răspuns (pentru laudima22):

Poți să îi trimiti mesaj. Sa vezi care e situatia. Dar te poți aștepta la orice.

| laudima22 explică (pentru cristi202):

Sincer sa fiu cu tine mie cam rușine, și cam teamă de ce sa te mint. dar mai mult rușine și disconfort.

| cristi202 a răspuns (pentru laudima22):

In cazul asta trebuie sa îți iei inima in dinți, daca mai vrei ceva.
Rușine nu ai de ce sa îți fie, nu ai comis ceva rușinos, vreo ilegalitate.

| Mosotti a răspuns:

Nu te-a mai placut, asta s-a intamplat. E f simplu.
Lasa-o naiba! Femeia vietii tale auzi la tine...
Sunt n alte femei misto pe care poti sa le placi chiar mai mult, ce naiba ai casunat pe asta asa? Fi serios.
Fruntea sus si cauta alta.

Daca arati bine si atragi, gasesti repede.
Unu care arata bine, nu e pierdut ca una a plecat, alta la rand.

Ca daca nu exista asta? Nu mai placeai pe nici una? Placeai, deci asa ca poti place mult si pe alta.

| Freya1 a răspuns:

Deci tu nu mai știai nimic de ea de ani de zile? Dar te-a surprins faptul ca are o relatie?
Eu nu știu cum sa spun, dar când ești intr-o relatie ești cu persoana respectiva, nu pierzi legătura cu ea ani de zile și sa te aștepți sa fie tot singura și sa te aștepte.
În tot timpul asta trebuia sa o cauți dacă vroiai ceva cu ea, nu acum când fata si-a văzut de viata sa îți dai seama ca e iubirea vieții tale și ca vrei sa o iei de nevasta.
Fără supărare!

| Jus7t a răspuns (pentru Freya1):

Wow, da ce avem noi aici? Un raspuns normal? Moama.

| Freya1 a răspuns (pentru Jus7t):

Pai eu asta înțeleg.Ca ei nu mai aveau treaba unul cu altul de ani de zile, dar el încă avea senzația ca sunt împreună și acum se simte înșelat.
Ma lasă mintea.Dar poate restul au înțeles altceva, sau înțeleg eu gresit.

| Catrice a răspuns:

Pfai rușine la femeia ta ca nu s-a maritat cu tine în loc sa facă școală.

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie sa gasesti persoana potrivita pentru tine si sa nu ignori red flag-urile.

| sofisis a răspuns:

Scuza-ma dar...tu te "auzi"? Femeia vietii tale dar nu mai stiai nimic de ea de vreo 2 ani? In astia 2 ani cam ce anume ai pazit? Adica...imi e imposibil sa cred ca tu chiar credeai ca inca sunteti impreuna sau devotati unul altuia in 2 ani de lipsa contact. Mai ales la varsta asta. Doamne fereste. Ii poti scrie DAR nu o lua cu "ce s-a intamplat cu noi". E stupid. V-ati despartit. Daca vrei sa o "recuceresti" incepe prin "buna, ce mai faci? nu te-am mai vazut de mult. care mai e viata ta" ..in nici un caz nu-ti asuma niste drepturi asupra ei pe care NU le ai

| Emma30555 a răspuns:

Dragoste cu forța nu se poate. Voi nu ați mai ținut legătură o perioada de timp și cumva e firesc ca la vârsta voastră și după atâta pauza sa va reorientati, nu cred ca te poți aștepta ca un cuplu care încă e la școala și se desparte o perioada de timp chiar sa îmbătrânească împreună

| raMLesS a răspuns:

Trauma te face mai puternic, daca vrei sa evoluezi ca barbat, o sa fii pus in o gramada de situatii nasoale si cel mai probabil o sa treci prin tot felul de traume, important e sa tii capul sus si sa continui sa te imbunatatesti indiferent de ce se intampla si cum te simti.

| laudima22 explică (pentru raMLesS):

Eu nu sunt asta, eu sunt sa lupt sa o recâștig sa fac tot ce îmi stă în putință, Și nu e vorba de răzbunare, ci de iubire... Măcar să i dau un mesaj să o întreb ce a a întâmplat cu noi și de ce suntem în aceasta situația, dar parca îmi e rușine. eu de fel nu sunt o fire slabă, plângăcioasă sau rusinoasau dar am iubit o mult.

| raMLesS a răspuns (pentru laudima22):

Mai sunt cateva milioane de femei in Romania, si alte cateva miliarde pe planeta asta, de ce te-ai opri la fosta? Esti barbat, mi se pare foarte feminin ce faci tu ca esti foarte emotional, nu mai fii un simp, nu mai cersii atentie si mila de la o femeie, focuseaza-te pe tine ca ele o sa vina.
Daca e cu altul, las-o in pace ca te-a uitat, iti zic eu ca 100% nici daca te-ar vedea nu s-ar mai intoarce la tine, chiar mi s-ar parea penibil sa ii dai mesaj, da-ti 2 palme si revinoti ca traiesti in trecut si nu e ok.

| mi25 a răspuns:

Dupa tren si dupa femei sa nu alergi niciodata: vin altele.

| carevaescu a răspuns:

Morala acestei întâmplări: tine-ti oamenii dragi langa tine. Ochii care nu se vad, se uita.
Nu cunosc detaliile poveștii voastre, dar imi imaginez ca si ea a suferit pentru ca nu ai căutat-o toti acesti ani. A tine legătura e un efort, si e o dovadă ca iti pasa

| laudima22 explică (pentru carevaescu):

Eu nu sunt asta, eu sunt sa lupt sa o recâștig sa fac tot ce îmi stă în putință, Și nu e vorba de răzbunare, ci de iubire... Măcar să i dau un mesaj să o întreb ce a a întâmplat cu noi și de ce suntem în aceasta situația, dar parca îmi e rușine. eu de fel nu sunt o fire slabă, plângăcioasă sau rusinos dar am iubit o mult.

| carevaescu a răspuns (pentru laudima22):

Asa, din impresia facuta in urma descrierii tale, nu pot spune ca e moral sa faci asta. Daca o iubesti, let her go. E probabil fericita, sau isi cauta fericirea in modul ei. Tu nu mai faci parte din viata ei, iar intervenția ta va fi destructiva

| helpforyou a răspuns:

"Iar după am pierdut contactul și tot aceleași timp și controlulul asupra noastră. Nu mai știam unul de celălalt, "

Ai scris tot ce trebuia aici.

Daca ai pierdut contactul tu ce ai vrut ca ea sa ramana vesnic in asteptarea ta?
Iar tu ai fost chiar asa un sfant?

| iulia0514 a răspuns:

Pierdut de ce? Până la urmă în tot acest timp nici unul dintre voi nu a încercat sa îl contacteze pe celălalt tu te-ai trezit brusc ca ai pierdut-o doar când ai văzut ca e fericită cu altcineva! Dacă chiar o iubeai nu piedeai legătura cu ea și nu-ți vedeai bine mersi de viață! Ce credeai ca tu o să-ți trăiești viata și ea o sa te aștepte pana te hotărăști tu ca e timpul să-ți aduci aminte și de ea!?

| CleanHeart a răspuns:

E drăguț ca un băiat să iubească așa și toți au in suflet o singura fata specială dar asta e un subiect sensibil și tot ce poți face e să accepți și să treci peste, o să îți vina și ție rândul și probabil că o să dai de o fata buna și tu nu o sa o ranesti.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Vei suferi, vei indura și niciodată nu vcei uita. Din păcate ăsta este adevărul. FI TARE ȘI MERGI CU FRUNTEA SUS. Intr-o zi vei simți că te-ai întărit și copt.
Uită de ea!

| laudima22 explică (pentru DeMicUnCălător):

Eu nu sunt asta, eu sunt sa lupt sa o recâștig sa fac tot ce îmi stă în putință, sa mi ating țelul. Și nu e vorba de răzbunare, ci de iubire... Măcar să i dau un mesaj să o întreb ce a a întâmplat cu noi și de ce suntem în aceasta situația, dar parca îmi e rușine. eu de fel nu sunt o fire slabă, plângăcioasă sau rusinoasau dar am iubit o mult.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru laudima22):

In viață mai și pierdem. Ești un luptător și atunci cănd știi și acepți pierderea.

| MrAM a răspuns:

Daca lupti sa o "recuceresti" denota ca esti disperat. Crede-ma ca asta urasc femeile cel mai mult. Eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa nu te apuci sa te milogesti la ea. Cel putin sa ramai cu demnitatea intacta daca inima ti-e praf. Am trecut si noi prin asta, care te sfatuim.Nu e nimic special la tine, crede-ma. Daca vrea sa fie cu tine o sa te caute. Da nu o cauta tu ca un disperat ca, chiar daca e sa se impace cu tine o sa te trateze ca pe un labuş si dupa ce se plictiseste iti face vant. Cel mai bun sfat, las-o si mergi inainte.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Poate era o fata desenata pe perete. Ce, stii tu ce-i aia ''prietena''?!

| IonelaIasmina a răspuns:

Buna! În primul rând axează-te pe tine, și pe viață ta, nu te-a meritat, ăsta este adevărul.
Păi... dacă ai văzut-o pe Facebook cu altcineva, înseamnă că te înșală. Las-o și vezi de viața ta.
În ziua de azi... femeile sunt foarte ciudate(sunt și eu tot fată, dar asta nu înseamnă că țin cu femeile, pentru că unele nu merită tot ce au).
Nu mai fi trist și încercă să te liniștești și să fi tu cu tine!
Alt sfat nu-ți pot da.
Sper că te-am ajutat, dacă vrei îmi poți pune întrebări.
Seară frumoasă!

| laudima22 explică (pentru IonelaIasmina):

Eu nu fac asa eu sunt sa lupt sa o recâștig sa fac tot ce îmi stă în putință, sa mi ating țelul. Și nu e vorba de răzbunare, ci de iubire... Măcar să i dau un mesaj să o întreb ce a a întâmplat cu noi și de ce suntem în aceasta situația, dar parca îmi e rușine. eu de fel nu sunt o fire slabă, plângăcioasă sau rusinoasau dar am iubit o mult.

| Alinuța00 a răspuns (pentru laudima22):

Dă mi cerere si hai sa vorbim în privat, asta daca chiar dorești să o recâștigi, îți pot rezolva problema.

| laudima22 explică (pentru Alinuța00):

E greu... tare. Dar o vorbă bună nu strică.

| Alinuța00 a răspuns (pentru laudima22):

Nu o sa mai fie greu, iti garantez, în maxim 2 luni cam asa cred, depinde de tine, o sa vina înapoi.

| Alinuța00 a răspuns (pentru laudima22):

Mi ai dat cerere? Nu am primit încă nimic...

| laudima22 explică (pentru Alinuța00):

Adică cum! Nu înțeleg. Ce vrei să îți dau.

| Alinuța00 a răspuns (pentru laudima22):

O sa iti dau eu, tu doar accepta.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru laudima22):

Ok atunci, trimite I ms și vezi ce zice

| laudima22 explică (pentru Alinuța00):

De văzut mesajul l am văzut, dar de scris nu pot. Am statut de junior din ăla...

| Alinuța00 a răspuns (pentru laudima22):

Nu contează, apeși pe mesaj, apoi apare acolo mai în jos să completezi ceva la subiect orice, apoi scrii ceea ce am spus in mesaj si trimiți, nu contează statutul.