| abcdefgh a întrebat:

Se apropie si ziua mea de nastere ( peste 1 luna). Implinesc 14 ani.As dori din suflet ca acea aniversare sa fie una superba( o singura data fac 14 ani;;-) ), dar parintii mei imi spun mereu ca nu avem bani, nu avem bani... vreau sa chem 3 prieteni la mine dar casa e cu curu-n sus( scuzati ma) pentru ca au inceput renovarile, dupa cum spuneam mai sus nu sunt bani sa continue treaba... Ce credeti ca as putea face? Nu vreau cadouri din partea parintilor nu vreau nimic(imi e de ajuns daca imi cumpara 2 sticle de suc si niste prajituri dar ei zic ca se fac cheltuieli si cu astea ca in loc de 50 lei cheltuim 200 lei(noi). Aveti ceva idei? Multumesc din suflet si scuzti ma daaca am mai avut greseli de exprimare.

Răspuns Câştigător
| ella1515 a răspuns:

Pai stiu cum e pentru ca si ai mei cand am facut 16 ani au zis ca nu le-a venit salariu si ca nu au momentan bani pentru ziua mea de nastere dar pana la urma tot mi-au dat vreo 3 milioane si am fost cu prietenii la o pizza. vorbeste cu ei sau daca ai bunici cu care te impaci bine poti sa le ceri lor bani.sau daca nu ai putea sa strangi tu bani ce iti dau ei zilnic pentru scoala sau asa in general sa ii pui deoparte pentru ziua ta si le spui sa faceti jumi-juma tu pui partea ta si ei pun partea lor. daca nu, chiar nu stiu incearca sa mai vorbesti cu ei.:*

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Iesi in oras cu 3 prieteni si le platesti tu consumatia.e adevarat.l ao masa pusa acasa se cheltuie ceva oricat de putin ai zice ca pui pe farfurie.

| yonutz1 a răspuns:

Daca ei spun ca nu pot, las-o pe alta data. happy

| ShyKido a răspuns:

Nu trebuie sa fie ezact in ziua aceea. Oricum.peste o luna se mai schimba lucrurile. Iesi la un suc cu prietenii cei mai apropiati, le platesti tu sucul. Si mergeti in oras, unde va place. Chiar daca parintii nu isi permit sa iti ia un cadou, vei primi de la prietenii tai. Va fi special daca e alaturi de cei dragi.

| GuitarFly a răspuns:

La multi ani!

| georgikutzata a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii mai rogi nu stiu stange bani fa ceva nu pot asa de rau...