| anonim_4396 a întrebat:

Se pare ca prietena mea cea mai buna se duce diseara la un party la care eu nu am fost invitata...ma simt foaaarte prost si habar nu am ce sa-i zic...nu ma inteleg prea bine cu tipa care a invitat-o deci nu m-a invitat. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| MissFashionPrincess a răspuns:

Si de ce te simti prost? Chiar daca prietena ta se duce undeva, nu inseamna ca trebuie sa faceti chiar totul impreuna. Este doar o petrecere oricum, si daca te-ai putea duce, nici nu te-ai simti bine, daca spui ca nu esti in relatii bune cu gazda... Gaseste-ti altceva de facut, sigur ai si alti amici cu care iti poti petrece ziua la o terasa undeva. Nu lasa un asemenea motiv (spun eu, stupid) sa te descurajeze. Vor mai fi si alte petreceri.
O zi buna!

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @SummerSensation! Nu ai ce face decât să te împaci cu ideea și să te comporți absolut normal cu prietena ta, până la urmă nu este vina. Spun asta pentru că, în opinia mea, prietenia nu înseamnă a fi posesiv. O să-ți povestească impresii de la petrecere, o să fiți în continuare prietene și tu chiar de ce nu ai de ce să te simți aiurea.
O zi cu zâmbet să ai!

| LexieG a răspuns:

Las-o sa se duca la party.Fiindca probabil si tu te-ai dus la petreceri fara ea.Fa altceva cattimp ea este la party:vorbeste cu cineva pe mess, uitat-te la un film.etc.Vor mai exista party-uri la care veti fi invitate si va veti distra, fiindca nu ar avea rost sa mergi si sa nu te intelegi cu organizatoarea big grin. fundita plz big grin

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Pai zi merci ca nu te'a invitat, doar nu o placi. dar faza cu prietena ta... da, nu e frumos, mai degraba venea la tine acasa si organizati voi doua un mic party. incearca sa o intrebi, dar nu gen "de ce te'ai dus?", ci ar fi bine asa "de ce m'ai lasat balta?"
si cred ca o sa fie bine. cred. happy poate ca ea s-a imprietenit cu fata aia, doar nu o obligi tu sa'si aleaga prietenii.

| SMA a răspuns:

Buna SummerSensation! Mai bine vorbesti cu prietena ta despre asta. Roag'o sa o intrebe pe fata respectiva daca nu poti veni si tu la petrecere. E destul de nasol ca nu ai fost invitata si stiu sentimentul ala prost cand iti vezi prietenii mai departe de tine, lasandu'te in urma, dar tot ce poti face e sa o rogi sa ii zica daca poti veni si tu. Daca nu, incearca sa uiti de petrecere si gaseste'ti alte lucruri de facut. Mult noroc!