| AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite a întrebat:

Buna seara.
Azi la sport am jucat volei iar in echipa adversa este o colega foarte nesimtita si bagacioasa(sunt clasa a VI-a). Eu aveam mingea in mana, fata aia era in fata mea, iar in spatele ei era o coechipiera de-a mea. Jucasem un fel de "mata", nesimtita incercand sa ne ia mingea din mana. Eu, intrand in joc, i-am zis "haide, cutu-cutu". Ea mi-a zis "Ai grija pe cine faci javra". Mie nu mi se pare ceva grav ca i-am zis "haide, cutu-cutu". Plus ca a interpretat ca am facut-o javra.
Si cica maine pe paraste la domnul diriginte. Dar ca de obicei o sa mai inventeze ceva ca sa scape. Plus ca ei ii e ciuda ca am numai 10, ceea ce a determinat-o sa zica despre mine ca mi se umfla notele si ca nu le merit.
Domnul diriginte ma stie ca pe o fata cuminte, educata, insa daca sare "javra" aia o va crede. Va rog, dati-mi niste replici dure si rationale pentru maine.
Scuzati alegerea categoriei, insa restul sunt aglomerate si as primi foarte putine raspunsuri! Sa-mi fie cu iertare! happy Stiu ca nu se potriveste.
Multumesc aniticipat,
Alina.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i bine sa va,, harjoniti,, in halul asta ca nu castigati nimic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Invit-o la cofetarie si sa platesca ea

| AtateaConditii a răspuns:

E clar ca ai zis-o din rautatelaughing chiar daca nu ai vrut sa para asa. Ce iti poate face dirigintele pentru 2 vorbe? Ii zici ca ai glumit si ca nu merita sa iti scada vreun punct la purtare sau sa te certe. Daca taci din gura cand te cearta dirigintele atunci te va considera vinovata, mereu sa ripostezi, sa iti sustii dreptatea pana la sfarsit, asa intr-un fel incat cuvantul tau sa fie ultimul.

| OnlyTheScript a răspuns:

Daca incepe sa vorbeasca, zi-i asa:" Ai terminat? Daca mai ai ceva de zis spune intr-o punga si te ascult mai tarziu." sau " Daca ai terminat de vorbit te rog taci."...inventeaza si tu...eu ador sa spun replici din astea doar ca imi vin exact in momentul cand ma cert cu persoana respectiva si deci acum nu prea am idei

| RoxKnkK a răspuns:

Nu la hamball mereu e asa dar nu iti face griji o sa vezi