| angy77 a întrebat:

Fetita mea incepe maine clasa a V-a.Se merge cu flori la domnul diriginte?

3 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Eu am avut doar doamne/domnisoare diriginte pana acum, dar am vazut copii care aveau domni diriginti si mergeau totusi cu flori. Nu vad asta insa obligatoriu in ceea ce priveste domnii.

| wforweirdo a răspuns:

Mie mi se pare aiurea sa duci flori unui barbat. Deci, as spune ca nu. Si eu am avut diriginte in clasa a6-a,apoi altul in a7-a,si imi amintesc ca doar o tipa a dus flori, pentru ca credea ca vom avea diriginta, nu diriginte.

| DumiY a răspuns:

Nu e neaparat. Puteti sa ii luati un ghiveci cu flori decat un buchet.