| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, îmi place de o fată mai mare decât mine, ea are 17 eu 16, i-am dat follow pe insta, dar nu am primit back.Ea e din același liceu cu mine, nu știu cum să îi scriu sau ce sa îi zic când o văd, va rog ajutor mult de tot o iubesc mult pe fata asta ❤️❤️

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Priveste-o in ochi cand o vezi si zambeste-i. Fa asta de mai multe ori pana cand incepe sa te priveasca si ea pe tine. Dupa aceea începe sa o saluti cand o vezi si poate dupa un timp iti faci curaj si sa-i vorbesti.

5 răspunsuri:
| Iisus2002 a răspuns:

Ceea ce simti tu de fapt se numeste atractie ca tu nu o iubesti esti de fapt atras de ea. Incearca sa mergi sa vorbesti cu ea si sa fi cat mai natural (o sa vina totul de la sine ) poate si sa o inviti la o cafea sau orice altceva un film sau stiu eu. Altfel nu sunt sanse sa obtii nimic cu fata respectiva.

| LucaAdina a răspuns:

Hei!
Nu vreau sa te descurajez, insa fetele sunt destul de dificile in ceea ce priveste modul de abordare...incearca sa nu pari chiar atat de atras de ea, pentru ca uneori asta ne face sa refuzam un baiat. Fetele cauta de obicei sa le oferi un fel de nesiguranta, adica nu e ok sa- i zici non-stop cat de frumoasa e si cat de mult o placi. Faptul ca esti mai mic decat ea poate fi considerat un mic dezavantaj, depinde, insa majoritatea fetelor sunt atrase de baieti mai mari decat ele, poate si pentru. ca e adevarat mitul ca baietii se maturizeaza mai greu, acestia au acea maturitate in abordare. Cred ca mai ok ar fi sa vorbesti cu ea face to face, e mai greu sa te refuze asa, poate o inviti la un suc, ceva. Daca nu ti-a dat back, nu-i da mesaj, pare ca incerci prea mult.
Retine regula de baza: nu ai voie sa pari vulnerabil in fata ei, oricat de mult o placi.
Mult succes!

| LaviniuA a răspuns:

Buna seara si tie. Eu zic sa ii dai follow si in viata reala, sa o urmaresti pe unde merge, sa-i dai biletele de dragoste si sa ii faci cadouri: bomboane, flori, bijuterii. Doar asa te va alege pe tine si ii va lasa pe restul sa astepte la coada. Glumesc...

Ionele, intrunesti aceste calitati: sigur pe tine + arati bine + comunicativ + simtul umorului + inteligent + bun simt + nivel de trai bun? Daca da, stai linistit.
Daca nu, atunci ai ghinion. Trebuie sa mai muncesti daca vrei sa ai succes la fete.
Stiu, e mult de munca, dar stai linistit, nu e obligatoriu. Poti trai si singur la fel de bine. Poti fi la fel de fericit si singur. Daca ai un acoperis deasupra si ai ce manca, inseamna ca traiesti mai bine decat milioane de tineri de varsta ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de mult o iubești? Ce înseamnă că o iubești, că o vrei, nu-i aș
? Spune-i așa. Te vreau.

| 3nhoney a răspuns:

Am fost într-o situație asemănătoare acum ceva timp. Eu aveam 20 de ani pe atunci, iar el... 17. M-a mințit în legătură cu vârsta lui, mi-a spus că are de fapt 19 ani. Oricum, nu eram interesată de el. Era foarte insistent, obsedat și mă mințise. A da, și imatur. Mi-am dat seama că îl cunoșteam de undeva, am pus cap la cap totul și mi-am amintit că am mers la aceeași școală, dar el era mai mic decât mine cu 3 ani.

Oricum, despre ce spui tu aici, nu cred că e vorba de iubire, dar obsesie. E posibil ca ea să nu fie interesată de tine, te-ai gândit la asta? Stai liniștit, îți trece și după o să "iubești mult de tot" o altă fată.