| GDP a întrebat:

Sora mea, daca pot spune asa, a fost adoptata de la 2 ani, acum are aproape 18 ani, iar eu am mai mult. din punct de vedere legal, as putea avea o relatie cu tatal ei adoptiv?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici un impediment legal, nu esti ruda de nici un grad cu tatal adoptiv al surorii tale, nici macar prin afinitate (alianta). Numai bine!

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Moralmente nu!

| shadovv a răspuns:

Ori te ai exprimat gresit ori vrei sa faci sex cu tatal tau... ceea ce reprezinta un eveniment suprem de rau.

| GDP explică (pentru shadovv):

Nu, nu vreau sa fac sex. deci, sora mea a fost adoptata de la 2 ani de alta familie, nu am crescut impreuna, automat, dpdv legal nu mai suntem rude. in fine.mi-am dat raspunsul singura.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Wtf sick question is that?

| anka89 a răspuns:

Pai daca tu esti adevaratul capil al parintilor tai si ea e infiata,atunci tatal adoptiv este tatal tau de sange,nu? asta am inteles eu. Daca te referi la tatal surorii tale atunci ai putea, dar ar fi cam naspa, nu crezi?/mai gandeste-te

| GDP explică (pentru anka89):

Eu am crescut cu familia mea, ea cu familia ei ca a fost adoptata de mica. pana aici e inteles? ne-am cunoscut si intalnit de curand, atat cu "sora" cat si cu taica'su. m-am uitat prin legile adoptiei si scrie clar ca odata ce copilul e adoptat devine ruda cu adoptatorii si rudele cestora, iar cu familia initiala se pierde orice fel de rudenie. voiam doar sa ascult si alte pareri. happy

| GDP explică:

In lege scrie ca odata ce copilul e infiat legatura de rudenie dintre parintii biologici, automat fratii si copilul adoptat se pierd

| Sckipper a răspuns:

Eu cred ca da, tatal ei nu e nimic cu tine. oricum nu sunt sigur

| AndreeaPop a răspuns:

Pai stai asa.ca tatal ei adoptiv nu e tatal tau? deci daca e asa nu este legal

| GDP explică (pentru AndreeaPop):

Nu, nu e tatal meu, nu am crescut impreuna, ne stim de putin timp.