| Mario_Stanciu_1990 a întrebat:

Buna seara. Tot primesc mesaje de la fete pe diferite aplicații, că să le dau banii fara sa le vad, după sa vin la ele, vorbesc cu ele la telefon, și după când sa plec de acasă nu mai răspund. Astăzi, de exemplu, îmi dă mesaj o tipă, sa ies afara, sa vin la ea in fata că are un parculet, după că mergem sus la ea, că vedem un film, și că facem prostioare. La un moment dat mă sună, îmi spune daca am bani la mine, ii spun că nu, că stau prost financiar,(vrăjeală). După o sun sa ii spun că am plecat de acasă, și nu a mai răspuns. De o săptămână încoace, tot primesc astfel de mesaje de la fete, pe diferite aplicații, dar la telefon nu mai vorbesc. Ce ar trebui făcut? Contează și aspectul, felul în care arat?
Mulțumesc

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alea nu sunt chiar fete.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa faci rost de bani cand le cauti pe fetele alea, ca nu face nimeni sex cu tine pe gratis, de aceea nu te mai cauta niciuna cand aud ca nu ai bani.
Bineinteles ca conteaza aspectul tau!

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru Violleta2022):

Pai și atunci, de ce tot primesc mesaje. De unde știu dacă am sau nu bani, din moment ce primesc mesaje de la ele.

| blackann a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Cum adica de unde stiu sau nu daca n-ai bani? Ai spus singur ca tu ai mentionat ca nu ai si dupa nu a mai raspuns. Wtf dude?

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru blackann):

Am spus că stau prost financiar și în paranteză am pus vrăjeală ca sa vad ce spun. Uita-te mai bine ce am scris

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Fiindca aia este meseria lor, sa faca sex pe bani.
Si te suna ca sa verifice ca ai facut rost de bani. Cand aud ca nu ai, nu-ti mai raspund...si tot asa.
Cum de unde stiu ca nu ai bani?
Le-ai spus chiar tu, cand le cauti...

| blackann a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Stau prost financiar = n-am bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai putin... asa din neant niste fete te abordeaza online pentru prostioare si tu te miri ca se razgandesc cand nu le dai bani?

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru suntserios):

Așa din neant primesc mesaje pe tot felul de aplicații. De ce măcar nu îmi spun hai sa fim într-o relație?

| suntserios a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Si ce aplicatii o fi alea oare?
Da tu cu ce crezi ca se ocupa o fata care da asa mesaje la necunoscuti si cere bani pentru "prostioare"?

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru suntserios):

Aplicații de dating, care se înscrie absolut oricine vrea.

| johnnny123 a răspuns:

După mintea ta, cu ce crezi că se ocupă fetele care abordează necunoscuți pe net și le cer bani?

Ce ar trebui făcut?
Ar trebui să nu mai intri pe platforme și aplicații care se ocupă cu acest gen de afacere.

| cristimihailov a răspuns:

Pentru situatia ta exista o denumire: scam.

| ReddY25 a răspuns:

E vrajeala

| blackann a răspuns:

Cati ani ai?
sigur nu esti nascut in '90.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de expresia gold digger? Na, poftim! Cu aceste fete/femei ai ( avut) tu de-a face. Unele fete/femei cauta fel și fel de băieți/barbati creduli care, pentru o bucata de ", știi tu", și-ar vinde și un rinichi. Unele profita de asta, îți oferă "prostioare", apoi tu o duci în mall la genți și pantofi.

Iar tu (încă) nu ti-ai dat seama despre asta? Nu ti-ai dat seama ca ele nu se uită neapărat la tine, ca aspect, ci se uita la situația financiară? De ce nu a mai răspuns când i-ai zis ca nu stai bine cu banii? Acestea sunt femeile/fetele parșive care profita de pe seama naivilor pentru a se întreține. Stai calm, creduli care sa pună botul găsește. Iar ție nu ți-au mai răspuns probabil găsind pe altul mai înstărit ca tine, cu mașină mai luxoasă si casă mai mare decât a ta.

Iar pentru situația ta financiară, stai departe de ele.

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru anonim_4396):

Dar normal, nu prea e ok. Adică primesc mesaje pe tot felul de aplicații și după ori nu mai răspund ori primesc alte mesaje. Ce ar trebui sa fac?

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru anonim_4396):

Da, exact. Trebuie sa le fac toate poftele. Dar as fi curios, se mai găsesc fete serioase în ziua de azi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Fete serioase nu găsești stând pe site-uri/aplicații de dating. Fetele serioase sunt introvertite ( unele), au hobby - uri, se ocupa de studii, unele sunt tocilare, timide, sunt preocupate de planul profesional, poate merg și cu prietenii în oraș, chiar si la biserică. O fata serie serioasă nu o s-o duci atât de ușor în pat, când una ușuratică dintr-un apropo, deja este în pat la tine. O femeie care nu cedează ușor nu este o ciudată. Aceasta este fata/femeia care se respectă si nu merge cu oricine. Iar tu, dacă pretinzi seriozitate din partea fetelor, oare tu ești la fel de serios? După câte vad, nu ai refuza o întâlnire asa, de o placere fără implicări emoționale.
Te obosești căutând, speranțe false pe aplicații de dating. Nu vezi găsi nimic serios pe aplicații astea, sau Facebook sau mai știu eu. În realitate nu poți interacționa cu cineva?

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru anonim_4396):

Dacă s-ar uita cineva la mine, cred că nu aș interacționa? Dar din păcate nu se uita nimeni! Pai și ce nu as putea sa primesc mesaj de la o fata serioasa pe Facebook sau alta aplicație?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Fetele serioase sunt la biserică.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Laba-i rușinoasă, dar e sănătoasă.

| Mario_Stanciu_1990 explică (pentru MihaiSpeedster):

Și să stau așa, că e mai bine, nu?

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Mario_Stanciu_1990):

Pentru binele societății, da!