| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Buna-seara TpU, am nevoie de ajutorul vostru, voi da funda! Tatal meu nu este rabdator, se aprinde destul de repede, incepe sa jigneasca in felul asta: nu poti fi chiar asa un catâr incapatanat, tu chiar nu ai ce face cu timpul tau?! La inceput credeam ca isi elimina frustrarile, dar dupa cand am inceput sa discut cu el, el zicea ca nu e niciodata frustrat, apoi m-am gandit ca are lipsa de rabdare. Cand e sa incep sa vorbesc cu el despre asta, el tot baga ca scuza ca nu e perfect, dar eu nici nu i-am cerut sa fie perfect. Cateodata cand ma ia la rost rau de tot, urland si jignind, se simte de parca ma bate cu nuiaua emotional, si tot eu trebuie sa fiu aceea care sa accepte rahatul asta! De cele mai multe ori ma face sa ma simt ca un rahat in ploaie. Iar el desi e un om crestin, nu vrea sa fie rabdator. Ce motiv sa ii dau oare ca sa ma asculte odata pentru totdeauna?! Sa-i spun ca nu voi mai vorbi cu el in veci l-ar ranii profund, nu ar fi o idee buna, sa ii spun ca nu ma mai intorc la el acasa tot nu va fi o idee buna, fiindca ma va lua cu el impotriva vointei mele fiindca am o mama schizofrenica, iar el incearca sa ma ia de langa ea. In tara nu am viitor fiindca am fost si eu internata la psihiatrie de 2 ori din cauza ca am tot stat cu mama si luam si eu razna, dar nu am boala ei din fericire. Oricum, sunt evidentiata ca fiind o persoana cu probleme psihotice (psihice) si nimeni nu ma poate angaja din cauza asta. Ce motiv sa ii dau ca sa nu ma mai faca sa ma simt deplorabil? sad

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Daca ai peste 18 ani sau ai terminat liceul bine ar fi sa iti gasesti de munca si sa pleci de langa tatal tau si sa te muti singura.Cam asta ar fi cea mai buna varianta pentru tine.
Eu cred ca poti munci si nu cred ca ai probleme psihice.

26 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai putea să revii în țară, nu neapărat la mama ta. Poate pe la o rudă, pentru început. Spui că nu ai avea un viitor aici. Dar, dacă nici acolo nu ai un viitor, atunci alegi varianta cea mai puțin rea, adică să vii în țară. Până la urmă vei găsi ceva de lucru ca să te întreții, plus că te vei reîntâlni cu rudele și alte persoane pe care le-ai cunoscut (colegi, prieteni).

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru sabin89):

Asa este. Este minunat ce ai scris. Ba, acum nu stiu cui sa ii dau funda. big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Pana una alta tatal tau este singurul sanatos la cap si cu experinta de viata, care are perfecta dreptate sa se aprinda, fiindca tu esti cea care trebuie sa asculti de el, nu el de tine.
Ai putea sa taci din guar si sa asculti de el in totalitate, fiindca stie mai bine ce ai nevoie si trebuie sa faci, fara sa-l mai contrazici si in felul asta nu te mai simti deplorabil, deloc.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Violleta2022):

Iarăși tu? Cand vei pricepe ca nu vei ajuta pe nimeni aiurito? As zice ca ai fost raportata de nșpe mii de ori. As zice ca nici macar asta nu sti ce inseamna, avand in vedere ca scrii "guar" in loc de "gura", "a tot știutoareo". Esti asa un geniu.

Un geniu in ignoranta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Mai fetita, daca eram aiurita nu ajungeam cine sunt azi!
Pana una alta ia de invata de la noi, adultii, ca atat eu cat si taica-tu suntem aia sanatosi la cap, nu cu probleme psihice si nici lacune in educatie.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt fetita, am 23 de ani. Cum spuneam, esti o aiurita, nu vezi ce mesaje imi trimit altii? As zice ca si ei au probleme la cutiuță dupa parerea ta. Chiar ar trebui sa te duci cu imensa ta ignoranță la un psiholog cu experienta mare. Eu personal fac terapie de anul trecut si ma simt mult mai bine. Sper sa te simti mai bine dupa ce vei face si tu.

| 199onur7 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nu mai pune la inima si suflet ce spune nenorociți aia de oamenii lasăi mutate imediată de lângă asa oamenii

| 199onur7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti saibort -_- si nu esti sănătoasă.

Fata asta este măcelărită de oamenii aia numiți părinți au făcut-o sa ajunga pe la psihologi are probleme de sănătate fata asta din cauza la asa părinți tu vi ca saibortul si uite ce îi spui tu -_- cand omul ala numit tata uite cei face lui fata asta cum o tratarea si îi mănâncă sănătatea de viu -_-

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru 199onur7):

Mersi. happy Eu am aflat ca fata asta a avut mai multe conturi. A fost raportata de sute de ori. Si totusi, vad ca nu renunta. =D XD

| 199onur7 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Este greu rau de tot sa mai crezi ca in uni oamenii chiar există o inima Adevărat stau si ma uit la raspunsurile la uni ba nu-ți vine sa crezi nu-ți vine sa crezi -_- ca există asa ceva uni au reușit sa ma speri cu Adevărat alti mau lasat mască cum poate fi ca oamenii sa ajuns foarte foarte rau lumea asta pe care trăim multă falsitatea multa minciună răutate numai zic nu mai spun in prostie in prostie la multa ura multa răutate pe lumea asta nu stiu cat o sa mai suporte Dumnezeu nu stiu cat o sa mai rabde Dumnezeu cu noi suntem rai facem numai rau nimic bun si bine -_-

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru 199onur7):

Trist, dar adevarat. sad
People killing, people dying
Children hurt, you hear them crying
When you practice what you preech
And would you turn the other cheek
Father, Father, Father help us, send some guidance from above
'Cuz people got me, got me questioning, where is the love? Ca bine zice in cantecul asta (The Black Eyed Peas- Where is the love). :'(

| 199onur7 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us, only sky
Imagine all the people
Livin' for today
Ah
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion, too
Imagine all the people
Livin' life in peace
You
You may say I'm-a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one
Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world
You
You may say I'm-a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

john lennon -_-

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru 199onur7):

Stiu si melodia asta, e faina rau. Ador Michael Jackson, mai ales cantecele de pace, si multe alte cantece de pace.

| 199onur7 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Eu ma bag ma somn maine trebuie sa plec la muna la 4 trebuie sa ma trezesc noapte buna la toți mai stăteam da nu mai pot mise închide ochi-_-

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Tie chiar nu-ti este rusine sa vorbesti urat cu un om matur?
Iti dau sfaturi serioase si reale si tu vorbesti de parca esti la mahala si te mai miri de ce se ia taica-tu de tine, cand esti nesimtita si nu ai pic de bun simt nici macar fata de el...
Rusine, sa ai 23 de ani si nimic in cap si spurcata la gura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Mai fetita, tu ai idee macar cine sunt eu?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Violleta2022):

Sa ghicesc, esti o persoana Karen? Sper sa ti se intoarca karma cat de curand, bleago.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Ti-am mai spui sa incetezi cu jignirile, ca nu demonstrezi decat tupeu, nesimtire si prostie!
Asa este karma te loveste cand nu te astepti si cum nu ai pic de respect nici macar pentru taica-tu, s-ar putea sa vezi ce vei primi curand.
cat despre mine, iti dorit insutit tot ce-mi doresti tu mie!

PS Mie mi s-au indeplinit intotdeauna dorintele!

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Violleta2022):

Uuu, istet, daca intotdeauna ti s-au implinit dorintele nu inseamna nimic altceva decat ca esti o rasfatata fara margini. Sa vedem cum vei face față atunci cand nu ti se va intinde pe tava ceea ce iti doresti. Oricum, nu este locul meu sa te judec, ci a lui Dumnezeu. De abia astept sa vad ziua aceea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Daca prostia te-ar durea, ai urla non stop.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Violleta2022):

Eh, cateodata dar nu tot timpul.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Violetta e mama omida stie tot si pe toate laughing

| LordCristobal a răspuns:

Pai ai putea sa ii explici intr-un mod cat mai frumos si diplomat ca nu e bine cum procedeaza.Dar trebuie sa ii zici cu mult calm si rabdare fara sa te enervezi.
Dar daca se mai ia de tine sa nu il lasi niciodata sa te calce pe nervi sau sa te jigneasca intodeauna sa iti aperi imaginea si onoarea.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru LordCristobal):

Daca fac asta se enerveaza si mai rau, imi sparge timpanele. De explicat i-am explicat o juma de ora, pana cand am ramas fara argumente. M-am uscat toata incercand sa ii explic.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru LordCristobal):

Multumesc? Nici eu nu cred ca am probleme psihice, era numai stres.

| LordCristobal a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Daca ai peste 18 ani sau ai terminat liceul bine ar fi sa iti gasesti de munca si sa pleci de langa tatal tau si sa te muti singura.Cam asta ar fi cea mai buna varianta pentru tine.
Eu cred ca poti munci si nu cred ca ai probleme psihice.

| 199onur7 a răspuns:

Of Doamne unde ești cand se întâmplă astea in fața ochilor tăi de ce te faci ca nu vezi de ce te faci ca nu auzi prin ce trec oamenii ăștia unde ești