| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am cunoscut o fata cu care ies de 2-3 ori pe saptamana la suc. Ne dam priviri unul altuia iar apoi zambim amandoi. Cu ocazia valentine's day as vrea sa-i spun ca o iubesc si ca vreau sa fim impreuna. Cum as putea sa ii spun asta? Vom iesii la un film de valentine's day. Recent am intrebat-o daca ar vrea sa aiba un iubit iar ea a spus ca ar vrea. Ultima data i-am cumparat un trandafir de care s-a bucurat foarte mult. Amandoi avem 15 ani. Multumesc anticipat + funda

Răspuns Câştigător
| Kukiux a răspuns:

Intreab-o pur si simplu, (poate cand o conduci acasa) oricum sigur vrea si ea happy.

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

WOO, stai putin, nu face gafa de a-i spune ca o iubesti. Nu e ceva ce o fata vrea sa auda de la cineva cu care nu e inca. Spune-i ca o placi mult, vrei sa devina prietena ta nu sa fuga. Apoi da-i timp, asteapta sa intre in zona ei de comfort. Un film bun sau o seara intr-un local e o alegere buna. Fii mai moderat putin si totul va fi bine.

| BiuL a răspuns:

Nu-i spune ca o iubeste ca o sperii. Mie daca mi-ar spune chestia asta un baiat, fara sa fiu cu el, m-as panica sincer laughing n-as stii ce sa raspund. Te-ai purtat ok pana acum si ai luat-o incet, nu te-ai grabit, continua in acelasi registru ca graba strica treaba. Oricum nu e vorba de iubire inca tongue
Cand sunteti la film poti incerca de exemplu sa o iei de mana, vezi cum reationeaza, daca nu se fereste sau nu-ti lasa mana ci te ia si ea e clar ca te place si vrea sa va apropiati. Iar dupa film o poti invita la o plimbare de exemplu si intr-un loc mai retras te opreste si incerci sa o saruti. Asa ii spui clar ca o placi dar fara presiunea "te iubescului" spus prea devreme :p Daca te saruta si ea, te plac evident si daca va continua sa se intalneasca cu tine, cam sunteti impreuna, daca se trage inseamna ca te vede doar ca un prieten.

| ema_2625 a răspuns:

Pai o inviti la film, apoi la un local si ii oferi un trandafir si o inimioara sau bomboane milka in forma d einimioara si ii spui ce simti pentru ea, sau un lantisor si ii spui sa inchida ochii si tu mergi si ii pui lantisorul la gat si apoi vii in fata ei, ii spui s adeschida ochii si ii iei mana asa romantic si ii ceri sa fie iubita ta.

| DejaVuDoc a răspuns:

Te iubeste frate, intreab-o doar daca vrei sa fii cu ea si va zice da, alege tu locul in functie de cum o cunosti, unde ii place.

| pAPUsHICaTha a răspuns:

Ar trebui sai iei bomboane si flori si sai faci o dedicatie de dragoste