| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Sunt oameni falsi care reusesc sa se prefaca foarte bine.
Ei bine nu stiu cum reusesc sa zambeasca si sa rada cu o persoana pe care nu o suporta. (probabil au exersat mult sau experientele avute i-au invatat cum sa se poarte in orice situatie)
Reusesc chiar sa para pline de bunatate.
Parca rad la comanda frate si par atat de naturali...
Vreau sa stiu cum reusesc chiar si de la Cei Care se comporta astfel. Ii invidiez si vreau sa ii imit uneori.

4 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Vei reusi sa fi la fel cu trecerea timpului.Cineva a gasit formula vietii, care e asa:Viata=arta de a invata sa traiesti alaturi de oamenii pe care nu poti sa-i suporti.

| Kaℓi a răspuns:

E momentul sa inveti. Suntem in campanie electorala, urmareste emisiunile tv, du-te la intalniri electorale, o sa ai multe de invatat de la oamenii politici care se milogesc pentru voturi.

| RAY a răspuns:

Sa stii ca uni din ei au fost o data oamenii buni dar vazand ipocrizia celor din jurul lor si ei devin la fel ca ei, ca adevarul e ca a fi bun inseamna a fi fraier toti profita de tine si te considera un prost asta e adevarul mereu oamenii imi demonstreaza asta, suntem ipocriti cu toti din moment ce speranta da sens vieti, ne mintim singuri atunci ce asteptari vrei sa ai? daca cu tine insati nu esti sincer cum poti fi cu alti? in timp vei vedea si tu ca a fi bun inseamna a fi prostul tuturor toti profintand de tine asa ca uni se prefac a fi buni ca copieaza pe alti asa se adapteaza ei

| Delia272 a răspuns:

Pai..trebuie sa stii sa joci teatru,sa te joci cu mintea lor. Sa spunem c avorbesti cu cineva. Dar tie nu-ti pasa,ca sa pari ca iti pasa trebuie sa te miri,depinde de ce spune acel om,sa te intristezi,sa razi, dar sa nu exagerezi, in acest caz persoana va afla ca nu esti interesat. Si sincer, mai bine nu fi ca ei, oamenii cu 2 fete nu sunt deloc placuti.