| axml34 a întrebat:

am 17 ani si nu stiu dar am o problema cu invidia..invidiez anumite persoane la care le merge mai bine ca si la mine.adica reusesc mai bine in viata.
Vreau sa scap de acest lucru. vreau sa îmi pese doar de viata mea.si sa nu invidiez pe altii.ce sa fac? Va rog ajutați-mă.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fi mai optimist pentru tine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Munceste sa reusesti si tu in viata, sa te invidieze si pe tine altii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

învață să apreciezi lucrurile și oamenii pe care îi ai în viața ta. și fii sigur că nici viața lor nu e perfectă. acceptă-ți viața așa cum e, și fii mai optimist.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Concentreaza-ti atentia pe viata si activitatile tale! Fii mai ambitios, si lupta pentru a ajunge si tu la nivelul celor pe care ii invidiezi.