| AndyAndy2014 a întrebat:

Buna seara/ziua. Am si eu o problema "in dragoste". O sa va explic mai jos...
Deci imi place de o fata de cam ~1 an, sunt cu acea fata in clasa de ~8 ani, inca din clasa I. Zilele trecute i-am marturisit ca-mi place de ea, ca sunt indragostit de ea. Ea a zis "bine", ca si cum nu s-a intamplat nimic. Mai tarziu in acea zi in care i-am marturisit acea fata mi-a dat block pe facebook. Nu am reusit sa vorbesc cu ea, a vorbit alta fata tot de la mine din clasa si ea a zis ca nu sunt genul ei. Ea este practic la prima relatie, de fapt prima relatie a ei a durat 1 zi. Cu toate ca mi-a zis ca nu sunt genul ei, inainte sa afle ca imi place de ea imi zambea mereu, cateodata ma baga si in seama, de cele mai multe ori o bagam eu in seama. In ziua in care i-am zis ca imi place de ea radea la glumele mele si vorbea cu mine...

Sunt foarte confuz.

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Cred ca ai interpretat gresit zambetul si atentia ei fata de tine.cand plaic pe cineva simplul fapt ca te priveste ti se pare iesit din comun, este greu sa mentii o obiectivitate cand sentimente sunt implicate.
ca spui ca in acea zi a ras la glumele tale nu e anormal, probabil a tratat acea declaratie ca si pe un soc si a trecut mai departe neschimbandu-si atitudinea fata de tine.
ti-a dat block pentru ca ai speriat-o probabil, pentru ca ea nu te poate privi decat ca pe un simplu prieten, iar tu declarandu-ti intentiile s-a simtit tradata.prietenia voastra nu a avut un scop comun, al tau si al ei iar pe ea a deranjat-o de aceea acum se indeparteaza de tine cand ti-ai aratat adevaratele intentii.
ASTA E DOAR CONCLUZIA PE CARE O POT TRAGE EU DIN EXPERIENTE SI LOGICA MEA. sper spre binele tau sa ma insel si sa fie totul asa cum iti doresti. poate nu doreai sa auzi asta si ai fi vrut o postare care sa iti confirme ca ea doar se joaca putin cu tine si ca in curand ve-ti fi impreuna.este posibil si asta, insa eu personal tind spre prima

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

poate nu o sa iti placa raspunsul meu. dar personal cred ca desi o placi foarte mult s-ar putea ca tu sa nu fii alegerea ei.

din ce vad sunt cam trei solutii mari:
1. Sa te tot zbati pe langa ea, sa incepi sa vorbesti cu prietenele ei... ca ele sa iti realizeze "intrarea"

2. Sa incerci sa o uiti incercand sa pui accent pe intamplarile mai neplacute avute cu ea pentru a-ti fi mai usor.

3. Cauta alta fata.

| Ovi4678 a răspuns:

Nu este nimic doar ca ea este mai timida.Tu trebuie sa insisti in continuare daca o placi. Vorbeste cu ea, spune-i ca tii la ea, ca o iubesti, cumparai un cadou, flori, etc.Cel mai important este sa insisti chiar daca ea te respinge.