| Generalgrevious031 a întrebat:

Buna. Sunt disperat nu stiu ce sa mai fac ca sa obtin un laptop nou gratis.

M-a prins mama ca am mintit-o saptamana trecuta ca laptop-ul meu s-a stricat si m-a pus sa pornesc laptop-ul ca ea sa se convinga ca s-a stricat si eu mare destept cablul de la laptop l-am scos din priza dar era conectat la laptop si am uitat sa-i scot bateria de la laptop si laptop-ul a pornit.

Stiu ca nu e bine ce am facut si acum regret ca mama mea nu mai vrea sa imi cumpere niciun laptop pentru ca am mintit-o, sincer imi pare foarte rau ca am recurs la un asemenea gest. crying

Credeti ca intr-o zi ma va ierta ca am vrut sa o mint?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu, acum, folosesc un calculator fabricat in anul 2003, si care functioneaza inca bine!
Totul depinde de cat de bine ai grija si il folosesti!
Trebuie sa inveti, cum sa-ti intretii laptop-ul!
Asta inseamna sa-l cureti de praf, macar odata la 2 ani (sau daca se incalzeste prea tare), iar periodic (3-6 luni) sa cureti si fisierele ne-folositoare (fisiere temporare, filmari, poze, muzica, jocuri, etc. pe care nu le mai folosesti).
Astfel poti folosi laptop-ul inca multi ani, fara sa cheltuii bani degeaba. Cu acei bani economisiti, vei putea merge undeva in vacanta, de exemplu intr-o o tabara.

| LoveSleep a răspuns (pentru Bula):

Si un sfert din viata cat ai pierdut cat ai asteptat sa se incarce un site? Cu asta ce faci?

| Bula a răspuns (pentru LoveSleep):

Crede-ma, se incarca destul de rapid, aproape orice site. happy

| darrio2007 a răspuns:

Mamele iartă intotdeauna copiii.
In privinta altui laptop cred ca mai ai de asteptat.

| Simpatic a răspuns:

Ai sa primesti un laptop nou candva tinere, atunci cand ii vei demonstra mamei tale ca un laptop te va ajuta la scoala, sau sa faci bani cand esti mai mare putin de ani, in rest pentru jocuri marea majoritate a parintilor nu sunt de acord sa dea bani pe deviceuri!

ai scris in trecut ca are 10 ani laptopul tau ca si vechime, pai asta ar trebui sa ii spui mamei tale, ca este vechi si numai functioneaza corespunzator la aceasta vechime, desi nu cred ca va intelege pentru ca tehnic mama ta nu stie ce inseamna acest lucru! insa, nu este de condamnat mama ta pentru asta!

| sierra1 a răspuns:

"M-a prins mama ca am mintit-o ...ma va ierta ca am vrut sa o mint?"

1 nu ai vrut, chiar ai mințit
2 odată ș-odată, îhî