| Ursulet2019 a întrebat:

Sunt impreuna cu cineva de aprox 2 luni, nu prea stiu ce parerea sa imi fac si am nevoie de un sfat in prvinta asta(daca ar veni de la un barbat ar fi si mai bine).
El este destul de ok, in sensul ca oriunde iesim el plateste, el vine la mine mereu, el e din pitesti si eu din Bucuresti.
Insa, de craciun eu i-am luat ceva, el nu, a zis ca se revanseaza, insa n a facut o... ceea ce ma deranjeaza pe mine e gestul, nu cadoul in sine.
Nu stiu daca ar trebui sa-i spun, sau sa las lucrurile asa.
Tin sa precizez ca e diferenta de 18 ani intre noi.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e tocmai placut dar tinand cont ca numai el te.a scos pe banii lui poti sa faci o exceptie acum. Data viitoare ii zici ce te deranjeaza si pune la jumate cheltuiala din oras, da dovada de omenie nu fi neam de traista

Bula
| Bula a răspuns:

O fi avut si el motivele lui ca nu ti-a facut cadou exact de Craciun.
Daca v-ati simtit bine impreuna, atunci probabil se va revansa cu ocaziile urmatoare.
In rest, eu nu mi-as face planuri mari pe viitor cu o persoana cu 18 ani mai in varsta.

| danbnz a răspuns:

N-o fi avut timp din cauza sotiei sau o fi considerat ca a platit destul ca sa se "distreze" cu tine.
Prin noiembrie anul trecut erai lesinata dupa unul cu 26 de ani mai mare decat tine.
Asta e mai tinerel, doar cu 18 ani in plus fata de tine.
Cred ca ai o problema...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intr-o relatia normala mai plateste si femeia, uneori. Oricum, barbatul trebuie sa plateasca mai mult. Cu cadourile este altceva. Aici el a gresit: trebuia sa se gandeasca sa-ti ia un cadou.

| mihai69 a răspuns:

E cumva căsătorit? Sigur?!?

| Panamax a răspuns:

Atracţia fizică faţă de persoanele în vârstă este o disfuncţie sexuală care se numeşte Gerontofilie.
Omul poate are nevoie de bani ca sa-si intretina familia.

| Jus7t a răspuns:

"El este destul de ok, in sensul ca oriunde iesim el plateste" rolling on the floor
În alte sensuri cum e?

Poate nu mai avea bani, dacă e așa mare diferența poate are și el datorii sau rate, nu știu.
Poate chiar nu prea mai are bani perioada asta și nu vrea să îți spună direct.
Oricum daca el plătește mereu și consumă și bani pe drum, așa că fii mai înțelegătoare.
Dacă îți zicea de 10 ori că vrea să îți facă un cadou și de 10 ori nu se ținea de cuvânt mai înțelegeam să te superi, dar așa nu.

| RaAlexandra a răspuns:

Nu cred ca un barbat trebuie sa raspunda neaparat... poate nu a avut bani in acel moment, fii mai increzatoare iar daca mereu a platit el nu ar trebui sa fii asa suparata

| Ursulet2019 explică:

In mod normal nu raspund la asa ceva, dar cu tine fac o exceptie, ca exceptie a facut si natura cand ai aparut tu.
Si afla ca atunci cand judeci tu nu esti ala normal..eu am pus o intrebare normala.iar tu daca n ai nimic infeligent de spus.csz ..omoara te.
Si data viitoare cand vrei sa mai zici ceva inghite ti vorbele cum trebuia sa faca altcineva cu tine? ..bye

| GabiNoS a răspuns:

Iti plac mosii cu bani? Cand o sa ai 30+ nu o sa te mai vrea nici unul normal la cap laughing))