| llliii a întrebat:

BUna sunt o fata de 13 anisi acum o luna m-am despartit de fostul meu prieten, dar eu inca tin la el si il plac dar el e cu o alta fata pe care nu o stiu si as vrea sa il aduc inapoi...cum fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna imi pare rau pentru ce s-a intamplat, dar sa stii ca ai face o mare greseala incercand sa il aduci inapoi si tu sti asta in adancul sufletului tau, dar iti este greu sa accepti asta.Eu una zic asa:lasa-l in pace pentru ca acum este cu acea fata si daca v-a vedea ca suferi dupa el si ca ii simti dorul crede-ma ca stiu nu ii va pasa deloc ca tu chiar suferi si va ramane cu acea fata.Asa ca eu zic sa incerci sa il uiti, stiu ca este ffff greu, dar trebuie sa vrei si daca vei incerca sa vezi realitatea exact asa cum e, vei reusi sa iluiti mai usor.Incearca sa stai intr-un grup de copii ca si tine si te vei simti mai bine, iesi pe afara cu prietenii, fa ceva ce iti place si aceste lucruri te vor distrage de suferinta ta. Sper ca te-am ajutat si Baftakiss

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

El deja a ales-o pe ea. Tu ce mai astepti? Sau te multumesti cu firimituri de la masa? Ai demnitate in tine si recunoaste ca ai pierdut.Nu o sa fie nici prima si nici ultima infrangere, dar comporta-te ca un invingator mai ales atunci cand pierzi

| danaalexa a răspuns:

Sti cum faci? daaca s-a despartit de tine, inseamna ca nu este interesat, ceea ce inseamna ca daca incerci sa il aduci inapoi el va fi umflat in pene dar nu i va pasa prea mult, ceea ce il va face sa spuna"disperata(nu esti dar asa spun baietii) ceea ce te va face sa te simti mai rau.Nu te merita.
scuze daca am fost dura... dar vei vedea ca asa este. te rog ia in considerare si sfatul meu:*

| zacusca16 a răspuns:

Draga mea suntem de aceeiasi varsta sa iti zic dce am patit din cauza unui baiat m-am combinat cu el apoi a 2 zi toata strada a aflat il placea mult dar i-am dat papucii fiindca m-am facut de ras dar apoi nu mai simtit la fel de bine niciodata exista milioane de baieti alege-l cu grija o sal gasesti pe acel baiat care sa se iubeasca pentru cine esti si sa nu te raneasca

| 11theo11 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa iti pese de baietii adolescenti, vreau sa spun ca ei sunt foarte imprevizibili, este o varsta indecisa, si decat sa suferi, mai bine nu ai mai vorbi cu niciunul, scuza-ma daca am fost rea rece.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai numarul lui de telefon, id-ul de mess? Nu fa greseala sa-i transmiti lucrul acesta prin altcineva, spune-i-o tu in fata. Il suni/contactezi pe mess si ii zici ca ai ceva de discutat cu el.(bine, asta e varianta mai directa si greu de aplicat deoarece te vei gandi la consecinte: ce va zice dupa, vor rade prietenele de mine etc).
Da-i de inteles acest lucru. Cand va intalniti, vorbeste cu el familiar, cere-i ajutorul, implica-l in conversatii.

| Clutsky a răspuns:

Baietii sunt niste misogini, eu zic sa te reorientezi catre fete, cat inca ai timp