| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt tanara de 21 de ani și am nevoie de un sfat. Timp de 2 ani am observat o chestie stranie si frecventa in viața mea personală. Încep a comunica cu un băiat, totul este reciproc, ajungem la relație iar apoi într-un timp oarecare băieții se retrag. In urma căreia eu aflu ca pe lângă mine ei mai comunicau cu alte fete. Intr un timp relația lor progresează, si ajung a fi intr-o relație de jumătate de an sau sau mai mult. Sunt genul de fata serioasă intr-o relație, fidela, acordând toată atenția si grija persoanei dragi. De aceia eu nu iubesc a ma clarifica, a ma certa sau a ma baga in relatia altora, a face nervi, din cauza ca o Domnița s-a bagat in relația noastră, devin doar indiferenta fără a demonstra reacția din partea mea. Din aceasta cauza ma simt vinovata ca nu sunt atât de interesantă, sau atrăgătoare, si ca nu ma comport in așa fel cum o fac toate celelalte fete, ca ce ar trebui eu sa fac ca sa opresc băieții?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Deci posibil sa fii contactata ca majoritatea fetelor ( mai rar tu sa cauti )
Chestia este simpla... Vorbesc cu mai multe tipe si vad cum se comporta, desigur conteaza ce standarde are tipul, ce cauta mai exact si cat de repede esti dispusa sa dai gogoasa.
Asa ca nu trebuie neaparat sa te frustrezi pe treaba asta si mai mult ca cauti ce se potriveste pentru tine.

6 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Tu nu ai nici o vină. Băieții vă testează, însă doar aceia care caută doar sex vorbesc în același timp cu mai multe fete.De aceea se retrag,văd că nu reușesc să te păcălească și între timp au găsit o fată credulă și el profită de ocazie.Un băiat cu adevărat serios va conversa doar cu o singură fată,nu în paralel cu altele,iar dacă nu se înțelege cu ea,abia apoi trece la discuții cu o alta. Băieții care caută doar sex și sunt neserioși vă încearcă. Dacă el dă să te pipăie,să te atingă,să te sărute, garantat asta face și cu altele.Tu dacă îi permiți să nu te miri pe urmă când vei ajunge să suferi.Un băiat care te place cu adevărat va încerca să afle cât mai multe lucruri despre tine, ca om, ce îți place, ce nu.Va dori să îți cunoască gândurile, planurile tale de viață, de asemenea îți va comunica și el la rândul lui pe ale sale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acei băieți de care zici, nu-s așa de serioși și fideli dacă în paralel comunicau și cu alte fete în afară de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei

N-ai de ce să te simți vinovată

Dacă n-ai fost interesantă sau atrăgătoare pentru ei nu înseamnă că pentru alții n-ai fi

Nici nu e necesar să te comporți ca celelalte fete, faptul că ești autentică e ceva special după părerea mea și cei valoroși văd asta în tine

N-ai de ce să oprești pe nimeni, cel potrivit va alege să rămână din libertate

| OmBanal33 a răspuns:

Baiatul respectiv nu stie ce vrea, sau daca stie nu a gasit la tine asta, cel mai important lucru este sa gasesti pe cineva care te respecta, si iti respecta dorintele.
Nu trebuie sa te crezi vinovata din cauza unui baiat neserios.
Pur si simplu nu ai gasit inca ceea ce trebuie…

| Larianiel a răspuns:

La ce te aștepți de la niște băieți? Ore puțini sunt serioși și știu ce vor. Dacă găsești unul așa, apreciază-l! Până atunci, nu acorda atenție unor obsedați. Timpul tău e mult, mult, mult mai important.

| Antorus a răspuns:

In primul rand, nu cred ca stii tu ce vrei. Daca iti pui gandurile in ordine o sa fie mai usor sa alegi ceva de calitate.
Si sa retii: fetele isi aleg, baietii ce le pica. Societatea in care traim pune presiune pe baieti sa faca primul pas, sa convinga fetele, sa bla bla bla. Puterea e in mainile tale.
Alt sfat...comunicarea. Intreaba-l ce isi doreste, ce i se pare ca nu faci bine. In acelasi timp si tu sa ii spui ce te deranjeaza si ce iti doresti de la el.