| Mihaela30 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre si nu as dori sa primesc raspunsuri la misto.
Am o relatie cu un baiat de 8 luni, il iubesc si pot spune ca si el ma iubeste. El a mai avut inaintea mea o relatie cu o fata timp de 7 ani, pe care a iubt-o enorm de mult. Iar ea l-a inselat si el de atunci si-a pierdut increderea in fete, si a fost foarte dezamagit si nu a mai avut incredere in nimeni. dupa despartirea lor s-a combinat cu anumite fete pe care le-a inselat iar ele faceau acelasi lucru. Apoi m-a cunoscut pe mine si s-a schimbat, am fost la biserica si s-a jurat ca nu m-a inselat niciodata si ca sunt a 2 a femeie din viata lui pe care o iubeste, si cu mine vrea sa-si intemeieze o familie. A spus ca i-a placut la mine de la inceput ca sunt sincera, si ca nu l-am mintit si el asta-si doreste cel mai mult. Doar ca i-am ascuns ca am vorbit cu cineva la telefon, i-am ascuns pentru ca nu vroiam sa ne certam sau sa se certe cu acea persoana pentru ca sunt prieteni. Am vorbit ca amici, doar ca el a inteles altceva. Si de aici a inceput cearta, mi-a reprosat multe lucruri si ne-am adresat cuvinte urate. Pana cand i-am dat 2 palme iar el la nervi mi-a intors o palma. Dupa ce primisem palma, m-am calmat, nu am mai tipat, m-am pus in pat si am inceput sa plang, s-a uitat la mine si mi-a spus ca-i pare rau, ca nu vroia sa se ajunga aici, doar ca a fost mintit pana inainte sa ma cunoasca pe mine si a crezut ca eu nu-l voi minti niciodata. Mi-a spus ca l-am dezamagit si nu se astepta la asa ceva de la mine, ne-am calmat. Eu am ramas in seara aia la el. Iar a 2 a zi dimineata am vorbit cu mama lui, si ne-a spus ca nu e bine ce-am facut mai ales el, si eu am fos vinovata ca am dat prima in el. Am hotarat sa luam o pauza. Nu am mai vorbit de 3-4 zile, in tot acest timp am mai vorbit cu mama lui si mi-a spus ca inca e dezamagit de mine si suparat. Nu vrea sa stie de nimeni si nimic.
Intrebarea mea e urmatoare, relatia noastra mai merita o sansa? Dupa palmele date si primite? Ma simt vinovata ca i-am ascuns, stiu ca din cauza mea a inceput totul si regret extraordinar de mult. Nu vroiam sa sufere si din cauza mea ca a suferit destul... Dar nu era cazul sa se ajunga sa dea in mine.
Un sfat? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ar trebui sa-i spui adevarul, chiar daca exista riscul sa nu te creada. Daca intr-adevar tu si amicul lui ati vorbit doar ca amici si nu ai lasat loc de interpretari, atunci n-are de ce sa se supere.
Vorbiti intre 4 ochi, sincer si lamuriti lucrurile.2 palme date la nervi nu valoreaza (aproape) nimic, numai sa nu repetati faza.
Daca va iubiti, impacati-va.Du-te la el si fii sincera asa cum ii place lui.
Succes!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu ai dat prima in el si probabil de nervi ti-a dat si el si din moment ce tu ai gresit aici cred ca esti in masura sa -i ceri scuze si sa insisti cu impacarea

| neutrino a răspuns:

Daca-ti doresti o relatie bazata pe minciuna si cu batai, poti continua fara probleme. E timpul insa sa te trezesti si sa pornesti pe alt drum. A avea o relatie nu inseamna a te inhama la stapan.

| Vix999 a răspuns:

Are traume si isi varsa toate frustrarile in carca ta, ceea ce nu este normal.
Faptul ca a ridicat mana la tine nu are nici un fel de scuza!
Fiecare are propriul model de valori. Ceea ce mie mi se pare de neiertat, poate tu ierti usor.
Nu mai cauta raspunsurile astea in alte persoane. Tu stii care iti e limita si tu stii cu ce poti trai si cu ce nu.
Nu te lua dupa nimeni ca o sa regreti. Asta ti-o pot garanta 100 %. Daca tu poti trece peste cearta asta, fa-o. Dar doar daca poti trece cu adevarat..nu asa ca vai parca nu l-as lasa ca sufera.
Nu.
Profita si tu de pauza asta si gandeste bine lucrurile.
A si da, nu ar trebui sa iti fie frica sau ceva sa-i spui ca ai vb cu un baiat la telefon. Nu e normal sa trebuiasca sa ascunzi chestiile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| monycutzza a răspuns:

Daca va iubiti, impacati-va.Du-te la el si fii sincera asa cum ii place lui

| Darkangelzn a răspuns:

Nu pentru ca el nu trebuia sa de-a in tine orice i-ai face acum ca sti ca da in tine in viitor poate sa te bata mai rau.Eu zic sa lasi relatia asta de o parte si sa te gandesti ce o sa faci cu viitorul tau.
Funda!?

| BelaMood a răspuns:

Un barbat/baiat care da intr-o femeie/fata e un las indiferent de circumstante. Daca s-a intamplat o data sa dea in tine va da si dupa.Cel mai bine e sa iti cauti pe cineva care sa te merite cu adevarat!