| Eusuntaici a întrebat:

Tatal meu pleaca maine din tara pentru. 3 luni.Stiu ca nu este prea mult dar el a mai fost plecat din tara mai demult.Acum m-am obisnuit cu el.Nu mai pot, sunt distrusa.Chair si acum plang.Stiu ca el a plecat pentru. a-mi face un viitor. Ce as putea face sa numai plang? Ajutati-ma! Funda.

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

In primult rand, te rog sa te linistesti.Gandeste-te numai la clipa cand el o sa vina.Crede-ma,3 luni trec foarte usor.
Sunt persoane care pleaca ani de zile din tara si se vad cu familiile lor foarte rar(poate doar o luna pe an si doar atat).
O sa fie bine! Ai incredere.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Plangi, o sa-ti descarci sufletul si o sa te simti mai bine. Si apoi concentreaza-te pe scoala. Tatal tau va fi foarte fericit daca la intoarcere il vei astepta numai cu note de 10.

Apache
| Apache a răspuns:

Stii ceva? maturizeaza-te! si mama mea pleaca de 2 ani o data la 3 luni in staintatate, si nu ma plang fiindca am trecut peste asta asa cum ar tr sa poti si tu!
...pana la urma pleaca ca sa iti fie tie mai bine, deci fa-i si lui o favoare si nu mai fii trista!

| missReckless a răspuns:

Hai frate. Tata stă în ţară cam 2 luni pe an şi în rest e plecat. Obişnuieşte-te cu ideea. Poţi să-l suni, nu e nicio dramă.

| PureEvil a răspuns:

Gandeste-te ca face acest lucru pentru tine in primul rand.In acelasi timp gandeste-te ca te iubeste si ca nu ar vrea sa te vada/stie suparata.Incearca sa te opresti din plans, zambeste-i.Asa vei lasa o urma de fericire si in sufletul lui, nu il lasa sa plece acolo suparat si cu griji.

| AdelinaPaula a răspuns:

Si tatal meu este plecat din tara.si eu am plans mult cand el a plecat, insa am incercat sa trec peste gandindu-ma ca el este bine si tot ceea ce face, face pentru mine, decii nu are rost sa plangi, oricum vei pastra legatura cu el.happy

| YasmineLovesYou15 a răspuns:

Hmmmm!
Unele lucruri se intampla pentru ca asa este viata!
nu intotdeauna vom putea fii fericiti! poate poti pleca cu el!
si daca nu, aduti aminte ca el e cu tine ( in sufletul tau ) MEREU happy o_O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi suparata tatal tau o sa fie bine acolo o sa munceasca o sa iee bani si o sa fiti fericiti cu toti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, si mie mi-e foarte greu. dar spun ca acum am mai mult timp pentru teme si scoala si invatat si fac in asa fel incat sa treaca timpul.gandeste-te ca pana la urma sunt doar 3 luni:*. ai grija de tine, draga mea.love struck

| Eusuntaici explică:

Multumesc ca m-ati ajutat!

| andreea_5415 a răspuns:

Tot ce trebui sa faci e sa te gandesti ca el te iubeste si va face tot posibilu ca tu sa fi fericita si va face tot posibilu sa vina cat maI repede acasa