| BoMbOnIkA a întrebat:

Buna toturor, va roog sa ma ajutati intr-o problema (pentru mine foarte mare)

Peste 2 saptamana este ziua iubitului meu si in acelasi timp facem si 2 ani de cand suntem impreuna

Problema mea este urmatoarea: nu am nici o idee ce as putea sa ii iau cadou, ceva care sa le includa pe amandoua si aniversarea lui si a noastra daca ii pot zice asa.

Va rog din tot sufletul meu dati-mi ceva ideei cam ce as putea sa ii iau sunt disperata mai este foarte putin timp si eu inca nu stiu ce sa ii iau

Baieti va roog ajutati-ma voua ce v-ar place sa primiti de la persoana iubita?

Dau fundita! big grin

Va pup pe toti si va astept cu raspunsiri "cat mai multe"

:* :* :*

Răspuns Câştigător
| vigome a răspuns:

Cumpara-i ceva simbolic pentru ca asa cum am spus si altei persoane in viata asta scurta si trecatoare lucrurile materiale nu ar trebui sa aiba mare valoare. Spune-i ca il iubesti si ca orice ia-i cumpara nu poate echivala acest lucru, pentru ca lucruri cumperi oricind, mai ieftine sau mai scumpe, dar iubirea adevarata nu are pret si nu se poate cuantifica in bani. Respectati-va si pretuiti-va asa cum sunteti, iubiti-va si traiti-va viata simplu si curat pentru ca este scurta si doar una. La multi ani si din partea mea amindurora, desi este doar ziua prietenului tau, sa fiti fericiti impreuna si sa nu uitati ca daca aveti iubire sinteti mult mai bogati decit multi miliardari fara suflet si credinta, sa nu uitati sa va oferiti unul altuia o mina si un zimbet pentru ca nu va costa nimic. Sa fiti fericiti multi ani de acum inainte!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Orice i-ai lua, e musai sa adaugi ceva scris de mana ta, ceva de genul ca ziua asta ti-a adus o fericire dubla: pe el pe lume, si pe el langa tine. Va doresc o zi minunata, si multe altele pe langa big grin

| AnaBlackVampire a răspuns:

Pai iai un DVD cu un film de dragoste in care sa va regasitiwinking
Sau daca nu ii plac filmele de acest gen poate un tricou personalizat cu fotografia voastrabig grin

Sau ce zici de un CD cu muzica eventual sa contina o piesa mai speciala pentru voibig grin

Sper ca te-am putut ajuta:*
Funda?big grin

| Creatza_4434 a răspuns:

Poate o perna cu o poza cu voi doi imprimata pe ea? sau un ceas de perete tot cu o poza cu voi doi?

| itsanewdawn22 a răspuns:

Buna, eu sunt adepta cadourilor mai speciale, deoarece mie insami nu imi place sa primesc cadouri de la oameni care pur si simplu le-au cumparat si mi le-au pasat. Cand primesc un cadou vreau sa fie unul bine, bine cautat, nu primul produs pe care il vede persoana respectiva pe un raft din primul magazin, pe care mi-l cumpara ca sa scape de corvoada "datoriei".[ cand e vorba de o persoana care conteaza, in rest chiar nu am nevoie de cadouri]
De asemenea, nu imi plac oamenii care considera ca daca dau milioane pe un lucru, vor fi mai apreciati, eu consider ca lucrurile mici, facute cu dragoste sunt de 100 de ori mai pretioase decat orice cadou pompos.
Printre cadourile pe care le-am facut handmade se numara o perna[ nu am facut perna eu, am cumparat una cu o fata din-aia cu o singura culoare si am cusut un mesaj pe ea si stiu ca i-a placut persoanei respective], un borcan "tapetat" cu poze pe interior care sa se vada in exterior [ poze semnificative, orice cu tine si pers respectiva. amintiri, etc] pe care apoi l-am umplut cu bomboane de ciocolata si am pus o carte printre ele[ borcan din acela de 1 litru juma ]. si legat cu o pamblica rosie fundita la gura. :D
Chiar azi am inceput sa fac un mic cadou" fara vreo ocazie speciala, pe care vreau sa il dau in curand; x. El consta intr-o carticica - echivalentul englezesc micro book sau miniature book, pe paginile careia o sa scriu diferite mesaje si o sa mai pun si niste poze micsorate. Cred ca va iesi super... Deocamdata am facut doar invelitoarea si coperta, restul urmeaza sa le fac maine. Iti las o poza aici :http://img34.imageshack.us/img34/7704/foto0096en.jpg [carticica mea e un pic mai mare, are 4 cm l si 6 cm L] am facut invelitoarea dintr-un material peste care am aplicat dantela si coperta dintr-un carton de la o mapa nefolosita, carton subtire nu gros, gen foaia de duplex]. de asemenea, aici ai si tutorialul dupa care m-am orientat http://maylar.deviantart.com/art/Micro-Book-Tutorial-135409683
Eu am detaliat ideile" mele, daca nu iti plac, mult noroc sa gasesti un cadou frumos pentru prietenul tau si multi ani inainte impreuna.:D [ poti sa imi dai un mesaj daca ai nevoie de vreo lamurire]

| tyly a răspuns:

Daca poarta bratari ai putea sa ii cumperi o bratara pe care sa o duci si sa gravezi un mesaj special pentru el... ceva legat de voi 2 sau "la multi ani iubitule!", vezi tu ce idei iti vin.