| anonim_4396 a întrebat:

acum chiar am nevoie de ajutor!
Parintii mei sunt ddespartiti si tata ma pune sa merg la el in fiecare saptamana el vrea sa merg de vineri dar eu doar de sambata daca spun da o sa fiu trista daca ii spun nu il voi supara ce sa fac?

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Mai bine spune-i cincer cum te simti si ca nu vrei sa mergi la el decat de sambata.Probabil ca va accepta si nu te va face sa te simti rau pentru asta pentru ca se va gandi ca divortul lor oricum te-a afectata si banuiesc ca va vrea sa-ti respecte macar dorinta asta.

| Raulinio a răspuns:

Atata timp cat stai toata saptamana cu mama ai putea face un mic efort sa stai macar in weekend cu tatal tau ca mai tarziu cand el nu o sa mai fie o sa plangi dupa clipele petrecute in preuna si o sa regreti clipele in care putei fi impreuna cu el si nu ai facut-o.

| fuzzer a răspuns:

Vorbeste cu el, si fii sincera.

Te va intelege, pana la urma este tatl tau.

| yumary a răspuns:

Eu zic sa faci un mic efort si sa treci si pe la el ..nu ai de ce sa fi trista, pana la urma e unul din parintii tai happy
Mai tarziu poti sa ii zici ca vei veni la de sambata pentru ca de vineri nu poti.
Dar du-te asa cum vrea el macar 2 saptamani la rand, sa nu se simta exculs happy

| Syrenutxa a răspuns:

De ce ti-e greu sa decizi dupa sentimentele tale? Nu iti cunosc viata si nu iti pot raspunde pentru ca nu stiu cum sunt parintii tai, cum esti tu, egoista sau nu.

| Muzsic_Robert_Junior_1991 a răspuns:

Da-ti foc fa