| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! In martie am fost intr-un oras, impreuna cu parintii, unde sta bunica mea, sa se intalneasca tata cu o colega din liceu, care are 2 fete. Am mers la ele, iar fetele mi-au aratat anumite locuri si mi-au facut cunostinta cu un baiat X. Am vorbit cu el pe facebook zilele astea si mi-a zis ca vrea sa mai vin la el in oras. In 15 ma duc iar dar stau doar 3 zile cu parintii mei si nu pot pleca cu el la plimbare sau chestii...As vrea sa raman o saptamana acolo sa pot sta mai mult cu el, pentru ca il plac, iar sentimentul e reciproc. Cum ii pot convinge pe parinti sa ma duca acolo, avand in vedere ca in fiecare an am mers dar nu aveam prieteni si prin iunie le-am zis ca nu mai vreau sa merg. Ei nu stiu de amicul meu.
Sper ca ati avut rabdare sa cititi.

2 răspunsuri:
| Aretha a răspuns:

Vorbeste cu mama ta.Spune-i.Lamuriti-va,depinde si ce varsta ai.Clar cu cat esti mai mare o sa inteleaga. Avand in vedere ca abia v-ati vazut eu zic sa nu va "grabiti".De ce sa vii tu si nu prietenul? Nu prea tin relatiile la distanta.Iti sugerez sa va cunoasteti, sa vorbiti, sa nu mai muriti atat de dorul unul altuia. Timp este pentru baieti. Spune-i mamei si gata ^_^
Casa de piatra! laughing

| alexutza02matza a răspuns:

Spune-i mamei tale, deoarece ea te va intelege si va face ceva in privinta asta, dar eu nu pot sa iti spun mai mult de atat!