| pruneeex3 a întrebat:

Buna TPU.
Am 12 ani si intru in clasa a 5 a, la noi in oras sunt doua tipuri de clase : sportiva si normala
Eu merg la clasa normala, si din cealalta clasa de a 4 a care intra in a 5 a mai vin niste copii.
Am inceput sa urmaresc pe social media(ig, musically) cateva viitoare colege, cu doua din ele ma inteleg destul de bine, dar cu a 3 a imi e frica sa comunic, pentru ca ea, are profil privat pe Instagram si nu ii pot trimite mesaje, si la fel si la musically, ea nu ma cunoaste, dar am fost impreuna la gradinita.Mi-e frica ca nu o sa fim prietene si nu stiu ce sa fac! Sunt rusinoasa de fel...
Ma puteti ajuta? Ati fost in aceasta situatie?
funda

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa fi prietena cu toata lumea gaseste una sau doua si va integrati incet. Poate si ea e rusinoasa si retrasa de aceia nu tare vrea sa comunice.Asteapta sa inceapa scoala si vei vedea pe parcurs cu cine si cum te vei imprieteni. Bucura-te ca totusi cunosti pe cineva

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii prietena chiar cu toate.Ai sa vezi ca pana la urma ai sa vorbesti si cu fata aia.E faina a 5-a

| Blastphemy a răspuns:

Umblă cu cine ți se aseamănă. N-are rost să-ți pierzi timpul cu persoane care sunt destul de diferite față de tine și care te fac să te simți aiurea doar pentru că nu te integrezi în cercul lor.

| annempx a răspuns:

E ok daca nu esti prietena cu toate, nu am fost in situatia asta dar e ok. Te inteleg.