| MTiberiu99 a întrebat:

Am 16 ani si nu am tata. Asa ca as vrea sa aud niste sfaturi bune despre viata venite de la un om care stie ce zice..Multumesc anticipat happy (Sfaturi legate de fete, timiditate, etc. Sfaturi importante in viata.)

Răspuns Câştigător
| ionutalex13 a răspuns:

Daca nu ai tata inseamna ca esti un copil sensibil.viata este o lupta continua.trebuie sa te inconjori de oameni buni sa ai putini prieteni dar care sa te ajute atunci cand ai nevoie.intotdeauna sa lasi loc de buna ziua.trebuie sa ai rabdare sa fii optimist sa nu cedezi niciodata si sa iti gasesti o prietena care sa te completeze

3 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Volumele "Tinerii se intreaba - Raspunsuri practice" s-au dovedit un ghid bun pentru nenumarati tineri.

Le poti gasi aici:

http://wol.jw.org/ro/wol/lv/r34/lp-m/0/13517

http://wol.jw.org/ro/wol/lv/r34/lp-m/0/13518

Sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti aici, intreba si vei primi raspunsuri.de aia e toti pentru unul.

| Oancea_Andreea_1998 a răspuns:

Buna Tiberiu, parerea mea este ca toate se intampla la timpul lor si ca ai nevoie de rabdare si atentie pentru ca orice lucru sa iasa bine. Viata asta e ca un tunel prin care tu treci si pe parcursul drumului tu trebuie sa pastrezi doar lucrurile utile. Cat despre fete ...trebuie sa ai rabdare, mai intai sa o cunosti sa ii fii prietena atunci ea va avea incredere in tine si totul va fi bine! Mult succes!