| anonim_4396 a întrebat:

pe fetele le voi nota cu 1 si 2. o fata(1) ii spune altei fete(2) lucruri legate de baiatul pe care il place etc...adica mai precis despre subiectul baieti.dar fata(2) care a primit informatia vrea sa spuna despre ce e vorba DOAR SE INTREABA din exterior. fata1 nu prea ar vrea sa stie altii.bun..asta a fost o faza.a doua. fata2 a facut niste misto-uri legate de niste faze cu baieti etc. care nu i-au convenit fetei1.asa ca fata1 a facut oarecum o promisiune ei insasi sa nu ii mai spuna nimic fetei2 despre subiectul baieti. fata2 s-a suparat.ea a spus ca daca nu vor mai discuta despre baieti atunci nu mai pot fi cele mai bune prietene(pentru ca zice ca 80%din discutiile fetelor sunt despre baieti si nu mai pot fii cele mai bune prietene deoarece cu prietenii cei mai buni vorbesti orice)si fata2 a zis ca ar fi fost dispusa sa renunte la misto-uri doar ca fata1 a facut aceasta alegere pe care spune ca nu si-o poate incalca.deci,va rog, spuneti o parere care din aceasta poveste greseste mai mult si ce s-ar putea face ca sa nu se risipeasca o prietenie! eu chiar nu stiu.va multumesc anticipat astept cat mai multe raspunsuri si sfaturi.pwp

1 răspuns:
| buburuza2007 a răspuns:

In primul rand daca fata 2 spune ca e cea mai buna prietena a fetei 1 de ce a facut misto de ce i-a spus fata 1, asta nu-i prietenie, cand o prietena iti spune ceva nu te duci sa imprastii vorba pe tot globul, tii pentru tine deci nu e prietenie, cel mai bine fata 1 sa se debaraseze de fata 2 ca nu-i este prietena ci dusman mai noi, o prietenie nu se cladeste asfel, fata 1 nu a gresit cu nimic, poate doar ca a spus