| JustAlex a întrebat:

As vrea si eu sfaturi...cum sa scap de timiditate? thxhappy

Răspuns Câştigător
| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa scapi de timiditate, trebuie sa ai incredere in tine si sa te porti asa cum esti tu.Nu cei scapa niciodata de asta, pentru ca asa esti tu ca persoana si nu e nici o problema!

Crede-ma.eu sunt la fel dar am inteles ca nu trebuie sa ma schimb, pentru ca va exista cineva care ma va iubi asa cum sunt.

La tine e la fel, si cred ca cei care sunt un pic mai tacuti nu fac atitea probleme, adica nu supara pe nimeni, si asa chiar cei mai maturi observa asta si iti apreciaza timiditatea ta.

Nu te gindi mult la asta(cum sa scap, cum sa scap)nu e nici o problema asa ca fii linistit!

Dar o sa te schimbi cu timpul, crescind! Retine, timpul rezolva totul.

... Sper ca te-am ajutat cu ceva, si iti doresc mult succes in astawinking!

5 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Gandeste-te ca cu timiditatea n-o sa rezolvi multe in lumea asta.happy

| Daiana_1737 a răspuns:

Cea mai importanta este increderea:
Increderea in fortele tale
Increderea in ceia ce simti, ce gandesti ce faci.
Nu da niciodata importanta barfelor releoh go on Tu trebuie sa fii sigur pe tine.
Gandeste ca nimenni nu e perfect, mai devreme sau mai tarziu toti ne aratam defectelewinking
Trebuie sa te controlezi cel mai important este auto-controlul apoi toate vin de la sinewinking
Nu ca ti-as vorbi din postura unei persoane foarte indraznete dar e bine sa imbini utilul cu placutul si toate vor iesi cum vrei tu tongue

Bafta! >big grin

| JustAlex explică:

Ms mult...cred ca o sa-mi fie de foloshappy

| tz_6238 a răspuns:

Hei. happy de timiditate scapi incercand sa socializezi cat mai mult happy, facandu`ti prieteni noi. Conteaza foarte mult sa vrei cu adevarat sa scapi de timiditate. Tc >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cu timpul si trecand prin viata atunci e posibil sa te scapi, daca nu asta esti si trebuie sa te accepti.Asa sunt si eu timid, dar am noroc de sotia mea care e mai dezghetata si m'a inteles mereu.Asta imi da putere sa trec si peste timiditate.Deci nu'ti fa un complex din asta.Sa fii fericit!