| biiiencutz a întrebat:

Am 19 ani iar el 21. suntem impreuna de 3 ani jumatate. si ne dorim un copil. dar este o problema: mie imi este frica de ce o sa spuna parintii. locuim impreuna la mine. tata este o fire mai dura si imi este frica de cum se va manifesta cand o sa afle. cum ar trebui sa procedez, ce ar trebui sa fac, va rog mult daca puteti dati-mi niste sfaturi. va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti majoră, ai dreptul să faci ce doreşti tu, nu mai decide tatăl tău în locul tău.
Te pup!

16 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Aveti macar unul dintre voi un servici cat de cat de viitor? Casa nu aveti si probabil trebuie' sa mai asteptati vreo 20 de ani sa fie a voastra. Casatoriti sunteti?
El poate sa faca un copil cu tine si la 25 de ani sa plece, nefiind obligat de nimeni sa aiba grija de copilul ala.

| BroascaCuElice a răspuns:

Copil la 19 ani? Cea mai mare prostie posibilă
Gândește-te mai bine înainte să faci ceva ce poate mai încolo vei regreta

| price a răspuns:

In primul rand mergeti si va documentati impreuna ce inseamna acest lucru! Nu e o camasa pe care maine nu mai vrei sa o porti! Ai doar 19 ani, crezi ca iti va fi usor, te-ai distrat indeajuns de mult, ai vazut cum e viata cu bune si rele. Un copil implica sacrificii si timp, cat despre tatal tau nu pot spune prea multe, decizia iti apartine! Un parinte daca iti vrea binele trebuie sa iti sustina alegeriile pe care le faci si de care u te bucuri! Succes!

| Fatamuntilor a răspuns:

Chiar daca ai 19 ani si esti majora, stai totusi in casa tatalui tau, deci e normal sa aiba un cavant de spus.
In plus esti la varsta mimina pentru conceperea unui copil..Informeaza-te bine ce insemna sarcina, cresterea unui copil.Implica mare responsabilitate.In plus lucreaza cineva dintre voi? incepand de la concepere cu tine gravida, nasterea copilului, cresterea lui este nevoie de bani.

| zurick a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ei, stii sa-i pregatesti din timp, doar esti majora si poti sa faci ce doreste inimioara ta.

| Dariusuu a răspuns:

Chiar ești pregătită să fi mamă?

Gândește-te foarte bine.

| biiiencutz explică (pentru Dariusuu):

M-am gandit de 3 luni si asta vreau cu adevarat.

| biiiencutz explică (pentru Dariusuu):

Da sunt. sunbt foarte pregatita

| Dariusuu a răspuns (pentru biiiencutz):

Nu te grăbi draga mea, ai tot timpul din lume

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Un pas înţelept ar fi să vă legalizaţi relaţia dacă încă nu aţi făcut-o. Fiind căsătoriţi nimeni nu vă va putea împiedica să aveţi un copil. Mai mult copilul se va naşte într-un mediu mult mai sigur decât dacă s-ar naşte dacă nu sunteţi căsătoriţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SANTETI casatoriti? ori nu? daca nu nu intreba ce sa faci.vei naste.ori te casatoresti ori va plati pensie alimentara si cautati un sot serios. tatal tau il vede ca pe un golan oarecare.asta daca nu santeti casatoriti.

| karsivan a răspuns:

Fa o incercare, intreaba daca i-si doresc nepoti vezi ce spun, oricum cand vei fi tu pregatita sa devii mama, parerea lor nu mai conteaza.

| Okami23 a răspuns:

Ai bani cu ce sa il cresti?

| Weider a răspuns:

Sa faci copil la 19 ani, mi se pare cam devreme acum (eu avand 21), o sa-ti fie greu, prietenul tau trebuie sa aiba un loc de munca ca sa-ti acopere cheluielile, mancare, haine etc... Esti tanara, normal ar mai trebui sa astepti pana dupa ce ai 25 ani. "ingerinfrant" are dreptate, eu am dat cu parerea. Alegerea ta.

| kiduţa18 a răspuns:

Gândeşte-te că dacă faci un copil îţi schimbi tot viitorul. Eşti sigură că eşti pregătită să-l creşti? Ai un loc de muncă sigur din care să-l întreţii? Gândeşte-te că până nu eşti pe picioarele tale, o să te chinui să-l creşti. Deci mai bine aşteaptă, eşti prea tânără pentru aşa ceva. Părerea mea.

| cristianadaniela a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu o sa regreti daca faciun copilwinkingla varsta ta esti foarte pregatita ca, copilul tau sa fie bine dezvoltat.Nu asculta ce zic unii si altii ca o sa regreti daca faci copil la varsta asta. Tatal tau daca zici ca are o fire mai dura sa nu crezi ca te va certa daca ramai insarcinata.Bine inteles daca crezi ca nu aveti servici nici unul dintre voi doi nu cred ca e cazul sa faceti bebe:*daca aveti datii bataiehee hee:*un copil iti umple sufletul de fericire si te tine mereu sus:*bafta