| Alex236599 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De cand am inceput liceul, am cunoscut, in aceeasi clasa cu mine, o fata super draguta. Nu prea stiu daca dintre atatia baieti sa ma placa chiar pe mine, am mai vorbit. Insa am observat ca se uita la mine in pauze / ore iar daca incerc sa vorbesc cu ea incepe sa se inroseasca si sa sa " emotioneze " as putea spune
. Habar nu am ce sa fac - sa o invit undeva sau...

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Prietene. ce ti se pare atat de ciudat ca o fata se uita la tine? Indiferent ca esti frumos, urat, prost sau destept, ai dreptul la fericire si la trairi de viata foarte frumoase. Dragostea face partea dinn viata omului. Nu te grabi sa o chemi in oras, desi fetele cam asta asteapta ( cele din ziua de azi ). Daca ai intentii cat de cat bune, nu ca toti idotii. care viseaza la 10 minute de sex, in care o poti lasa si gravida, atunci eu zic sa nu te grabesti. Vorbeste cat mai mult cu ea, apropiati-va cat mai mult, fi-ti prieteni foarte buni. apoi in functie de comportamentul ei, poti decide daca vrei sa fii impreuna cu ea sau nu. Iti doresc multa bafta si intelepciune in alegeri! ( Ai grija cu care cap gandesti )

| AliGab a răspuns (pentru GabrielStn):

Foarte tare modul tau de a gandi si a raspunde. Ce pot spune? Bravo, tine-o tot asa happy. nu multi barbati/baieti din ziua de azi mai dau dovada de intelepciune

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca te place. O poti intreba intr-o zi cand sunteti amandoi acasa sau dupa scoala daca vrea sa mearga cu tine la o plimbare si eventual asa "spontan" ajungeti si la un suc. Acolo fii tu ala mai indraznet, abordeaza mai multe subiecte de discutie si arata-i ca esti increzator. Daca veti sta amandoi ingramaditi ca niste soricei speriati ii vei face o impresie proasta si sigur nu va mai vrea sa iesiti altadata.

| T0T a răspuns:

Nu o face așa din prima, mai vorbește cu ea puțin, mai lasă un pic timpul să treacă nu pare genul de persoană care să fie atât de rapid pregătită de o întâlnire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lasă timpul să treacă, cunoașteți-vă mai bine, legați o prietenie, apoi dacă vezi ceva semne din partea ei cum că ar fi interesată, invit-o undeva.