| mirunaaa96 a întrebat:

am nevoie de cat mai multe sfaturi. Deci relatia mea de acum nu mai merge deloc, suntem impreuna de un an, am trecut prin foarte multe. Ne-am impacat acum 2 saptamani cu gandu' ca o sa ne fie bine, 2 saptamani am stat si despartiti timp in care el a fost cu alta fata ca sa ma faca pe mine geloasa. Nu stiu ce sa mai fac, ne-am impacat, i-am mai dat o sansa pentru ca insista, insista mult, vroia sa ne impacam si imi spunea ca ma iubeste. Acum ca i-am dat sansa sa imi arate nu face nimic, il doare undeva de tot, tot eu is aia care isi bate capu. Dupa cum am mai spus, noi suntem la distanta de vreo 50 de km, imi spune ca i dor de mine, ca ma iubeste dar parca o spune din plictiseala, nu mai vine sa ne vedem si i-am zis ca merg eu dar nu e de acord. Ne vedem rar, el iasa tot mai mult cu prietenii lui,iar eu ma chinui sa fac ceva sa fie bine, tin sa mentionez ca m-a mintit de cateva ori de cand ne-am impacat si nu ma asteptam. Va rog ajutati-ma, mai are vreun rost aceasta relatie? pur si simplu el nu-si bate capu deloc, ma lasa doar pe mine sa ma chinui ca stie ca il iubesc.

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Iti inteleg situatia perfect. Prin ceva asemanator am trecut si eu si crede-ma ca e o risipa de timp. Termina cu el cat mai repede, nu are rost, observi si tu lipsa lui de nepasare. El cu siguranta acolo are alte fete in timp ce tu stai si te consumi..plus ca el se distreaza, iese cu prietenii, tu stai si te framanti cu toate problemele, de ce sa iti complici viata? scapa de el si gata, in primele zile va fi putin greu dar dupa aceea o sa te simti usurata. O sa simti ca si cum ti s-a luat o piatra grea de pe suflet. O sa iti faci prieteni noi, o sa cunosti persoane noi. In cele din urma va aparea in viata ta acel baiat care iti va oferi atentia pe care o meriti. Daca vrei sa discutam mai multe scrie-mi in privat! happy

| sofisis a răspuns:

Boala lunga moarte sigura.
Lasa-l. Nu cred ca ainsistat sa se impace cu tine ca ii pasa. Sau daca ii pasa, nu a inteles nimic din despartirea voastra. Deci e cam prost si/sau nesimtit.
Nu e normal sa se milogeasca de tine si dupa sa creada ca totul i se cuvine si ca tu trebuie sa joci numai dupa cum canta el.
Repet : lasa-l!

| BornToBeLoved a răspuns:

Nu mai pierde timpul, cineva te va iubi cum
Meriti...
Daca te refuza
Probabil
Are alta "susta"... Fii
Desteapta!

| CryShiAtat a răspuns:

Va rog ajutati-ma, mai are vreun rost aceasta relatie? această întrebare este una retorică. Răspunsul îl găseşti în propriile tale cuvinte scrise de tine mai sus. De ce trebuie să îţi baţi capul cu un tip care nu ştie să aprecieze ce are, şi preferă nişte curve proaste care îl vor părăsi în curând decât o fată minunată ca tine.
+Dragoste cu sila nu se poate.

| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Prin ceva de genu am trecut si eu. Ma mintea mai tot timpul, ne desparteam, ne impacam (am facut asta de vreo 6-7 ori), cand desparteam el venea sa ne impacam cerandu-si iertare si spunandu-mi ca ma iubeste. Ma mintea. Apoi mi-am dat seama ca nu merita si cand m-am despartit ultima data de el, nici ca nu am mai acceptat sa ne impacam. Pune punct cat mai repede daca nu vrei sa suferi si mai mult. Te pop :*

| SkizzoScript a răspuns:

Eu zic sa ii pui punct. Nu are rost sa stai cu cineva care nu te merita, mai ales daca nu il intereseaza de faptul ca tu incerci sa faci relatia sa mearga. Chiar daca il iubesti, o despartire nu e un capat de lume. Cel mai bine e sa iti vezi de viata ta, nu iti poate fii mai greu fara el. Pune punct acum ca dupa o sa te ia de proasta, daca nu cumva a facut-o.